banner476

Öğrencilerin eline idam ipi veren öğretmen açığa alındı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Başakşehir'deki bir okulda öğrencilerin eline idam ipi vererek, fotoğraf çektiren öğretmenin açığa alındığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Meb Personeli 13.12.2016, 17:10 13.12.2016, 18:44
Öğrencilerin eline idam ipi veren öğretmen açığa alındı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ekonomi Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığının TBMM Genel Kurulundaki 2017 yılı bütçe görüşmelerinde, İstanbul Başakşehir'deki Osmangazi İlköğretim Okulu'nda bir öğretmenin, öğrencilerin eline "idam ipi" vererek, fotoğraf çektirdiğine ilişkin sosyal medyada yer alan haberleri gündeme getirdi.

Bu öğretmenin mensubu olduğu vakıfla, Başakşehir Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak yaptıkları bir sempozyum olduğunu belirten Özel, Hükümetin bu konu hakkında Meclis'i bilgilendirmesini istedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, bunu tasvip etmenin mümkün olmadığını vurgulayarak, "Kesinlikle kınıyoruz. Olayı kabul edilebilir görmüyoruz, yadırgıyoruz. Öğretmenin açığa alındığı ve hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisini yüce Meclis'e sunuyorum." dedi.

Coşkun Ergül

 
 
Anadolu Ajansı

Yorumlar (3)
Ağla Türkiyem Ağla 4 yıl önce
Yakında bir de ödül verirler. Tepkilerden açığa alındı. Sonra güya soruşturulacak ve geri alınacak ve unutulacak. Adam öğrenci değil militab yetiştiriyor başka pozlarda öğrencilerin eline silah vermiş. Bu adam yanliş meslek seçmiş ya asker ya terörist olmaliymiş. Çocuklarimizi emanet ettiğimiz öğretmenlere bakın ys psikopat ya sapık. İşini dört dörtlük yapanlar ihraç olunca meydan bunlara kalfı. Ağla Türkiyem ağla.
sosyolog 4 yıl önce
Açığa alınması gereken onca Pkklı varken bu öğretmeni almaları akıl kârı değil.
Köylü 4 yıl önce
Kusura bakmasın ama bu arkadaş dengesiz hareket etmiş. Bir işi yapmaya karar vermeden iki kere düşünün be kardeşim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@