banner476

Öğrencinin derste bıçakladığı kadın öğretmen öldü!

Öğrencinin derste bıçakladığı kadın öğretmen öldü!

Meb Personeli 26.09.2012, 14:17 26.09.2012, 14:17
Öğrencinin derste bıçakladığı kadın öğretmen öldü!
 İzmir'in Karabağlar ilçesinde bir ortaokulda 8. sınıf öğrencisi, derste kadın fen bilgisi öğretmenini bıçaklayarak öldürdü.

Karabağlar ilçesi Eskiizmir semtindeki Nezire Merzeci Ortaokulu'nda 8. sınıf öğrencisi H.K (14), dün geç gelmesi nedeniyle tartıştığı fen bilgisi öğretmeni Sevilay Durukan'ı (40) bugün derste bıçakladı.

Ağır yaralanan öğretmen Durukan, ambulansla Özel Baki Uzun Hastanesi'ne kaldırıldı. 14 yaşındaki öğrenci gözaltına alınarak, Çocuk Polisi Şubesi'ne teslim edildi.

Bu arada, H.K'nın dün Sevilay Durukan'ın dersine geç geldiği ve aldığı geç kağıdını sınıfta öğretmeninin yüzüne fırlatarak müdür yardımcısını ve Durukan'ı “sizi bıçaklayacağım” diye tehdit ettiği öğrenildi.

Bugün ilk dersten çıkarak evine giden ve mutfaktan bıçak alan öğrencinin, annesinin “bıçağı ne yapacağını sorması” üzerine, “kendimi bıçaklayacağım” deyip evden ayrıldığı, annesinin de durumu okula telefonla bildirdiği kaydedildi.

Öğrencinin daha sonra okula yeniden gelerek, ikinci derste fen bilgisi öğretmeni Sevilay Durukan'ı bıçakla yaraladığı bildirildi.

Öğretmenleri sürekli tehdit etmiş

Bıçaklanan öğretmenin yeğeni Hakan Öztüzün, hastane önünde yaptığı açıklamada, H.K'nın sorunlu bir çocuk olduğunu ve daha önce de teyzesini ve diğer öğretmenleri çeşitli defalar tehdit ettiğini öğrendiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Öğretmenler defalarca hakkında şikayet dilekçesi vermiş. En son dün teyzemin dersine geç gelmiş, teyzemin istemesi üzerine geç kağıdı alıp tekrar geri dönmüş ve geç kağıdını teyzemin yüzüne fırlatmış. Bunun üzerine aile çağrılmış durum anlatılmış. Çocuk da hem teyzem için hem de müdür yardımcısı için 'sizi bıçaklayacağım' demiş. Bugün de ilk derste yine bıçaklamakla tehdit etmiş. Sorun bildirilmesine rağmen ikinci derse girip teyzemi bıçaklamış.”

Olayın ardından öğretmen Sevilay Durukan'ın hastaneye gelerek endişeli bir bekleyiş içerisine giren yakınları ve meslektaşlarının gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.

Öğretmen kurtarılamadı

8'inci sınıf öğrencisinin bıçakladığı öğretmen Sevilay Durukan kurtarılamadı. Ameliyata alınan iki çocuk annesi Durukan yaşamını yitirdi.

Yorumlar (11)
NE FAYDASI VAR 8 yıl önce
sistemin ilk kurbani bayan bir öğretmen allah rahmet eylesin ailesine sabır ne başsağlığı diliyoruz.okullarda binlerce sorunlu genç var bir an önce meb araştırma yapıp buna çare bulmalı
bu ne ilk nede son 8 yıl önce
allah kahretsin, sistemi bu hale getirenlerin bin belasını versin!!
MEHMET 8 yıl önce
sistem ile ne alakasi var her şeyi sisteme bağlamayiniz.sorunun temeline bakmak lazim.öğretmene allah rahmet eylesin.gerçekten çok aci bir olay.
YENİ NESİL BU MU 8 yıl önce
rabbi̇m tüm öğretmenleri̇n yardimcisi olsun şi̇ddet eğilimli̇ çocuklar yetişiyor bakalim daha ne göreceğiz sistemin değişmesi de bu gibi olaylarin tuzu biberi
Bu ne. 8 yıl önce
mehmet, sorunun temeli zaten sistem. çıkarın artık şu atgözlüklerini yahu. altyapısı hazır olmayan bir sistem her türlü olumsuzluğa gebedir.
KAHROLASI 8 yıl önce
nasil bir ülkede yaşiyoruz ya 15 yaşindaki çocuk adam öldürüyor hem de toplumun göz bebeği̇ canim öğretmenlere yapiliyor bu kim verecek bunun hesabini öğrenci̇ merkezli̇ eğitim diye öğretmenleri bu kadar değersizleştiren meb öğretmenleri̇ böyle mi̇ koruyacak okula biçakla öğrenci̇ gi̇ri̇yor ki̇mseni̇n haberi̇ yok yazikkkkk
YAZIK ÖĞRETMENİME 8 yıl önce
katiliyorum size umarim sistem olumsuzluklarini bu şekilde göstermez kimsenin cani yanmaz
Emin HOCAOĞLU 8 yıl önce
öğretmeni aşağıladınız hakaret ettiniz küçümsediniz. olmadık şeyler söylediniz itibarını beş paralık ettiniz, eğitimin içini boşalttınız, koyunu keçiyi koysanız hiç kalmaksızın mezun olacak hale getirdiniz eğitimi şimdi de eserinizle öğünün. evet başta sayın bakan olmak üzere tüm bakanlık çalışanları bu eserleriyle öğünebilirler. çok büyük bir başarı sergilediniz. bakanlıktaki hemen hemen tüm çalışanların eğitimden ve sistemin işleyişinden haberi yok. kendi yönetmeliklerinden bihaberler böyle brokratların ve bakanın eğitim sisteminden böyle öğrenciler yetişir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@