banner476

Öğrencisine dayak atan öğretmene soruşturma başlatıldı

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki bir ortaokulda, öğretmenin öğrencileri darp etmesi güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Meb Personeli 01.01.2016, 10:53
Öğrencisine dayak atan öğretmene soruşturma başlatıldı
 Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, bir ortaokulda öğretmenin hakaret ettikleri gerekçesiyle öğrencileri dövdüğü anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Okul koridorunda yaşanan olayın ardından öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.Alınan bilgiye göre, ilçedeki bir ortaokulda öğrenim gören 13 yaşındaki H.K, bilişim teknolojileri öğretmeni Ö.C.'nin okul koridorunda kendisiyle birlikte arkadaşlarını darbettiğini öne sürerek durumu ailesine iletti. Öğrencinin ailesi bunun üzerine söz konusu öğretmen hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne de şikayette bulundu.

 İddialarla ilgili hem Cumhuriyet Savcılığı hem de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmen Ö.C. hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma nedeniyle incelemeye alınan okulun güvenlik kamerasında ise öğretmenin çocukları darbettiği belirlendi. Soruşturma çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığından görevlendirilen müfettişlerin de ilçeye gelerek olayla ilgili inceleme gerçekleştirip, hem öğretmen hem de öğrencilerin ifadelerine başvurdukları öğrenildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@