banner476

Öğrencisini Sınıfta İç Çamaşırıyla Gezdiren Öğretmene Soruşturma Açıldı

Antalya Hacı Hafize Saygan 2 İlkokulunda yaşanan eğitim skandalı hakkında soruşturma açıldı. Öğrencilerin pedagog eşliğinde ifadelerinin alındığı öğrenilirken, söz konusu iddialar hakkında bilgisi olan öğrenci velileri de bilgilerini müfettişlere aktarıyor. Ayrıca olay gününe ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri de detaylı olarak inceleniyor.

Meb Personeli 30.12.2016, 18:27
Öğrencisini Sınıfta İç Çamaşırıyla Gezdiren Öğretmene Soruşturma Açıldı
Antalya Hacı Hafize Saygan 2 İlkokulu 2. sınıf öğrencisi F.N. isimli kız öğrenciyi pis olmakla suçlayıp kazağını ve eşofmanını çıkartıp tüm sınıf önünde 'Görüyorsunuz bunun iç çamaşırı bile pis' diyerek rencide ettiği iddia edilen sınıf öğretmeni D.L. hakkında soruşturma açıldı.

ÖĞRENCİLER ANLATIYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişler, pedagog eşliğinde öğrencilerin ifadelerine başvururken, söz konusu olay hakkında bilgisi olan öğrenci velilerinin de geniş kapsamlı ifadelerine başvuruldu. Ayrıca olay gününe ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri de detaylı olarak inceleniyor.

ÖĞRETMEN OKULDA

Müfettişlere verdikleri ifadelerle ilgili Hürriyet muhabirine konuşan öğrenci velileri, "Okulda olağanüstü bir durum var. Öğretmen D.L.'nin yaptıkları tüm detayları ile araştırılıyor. Bize de son derece ilgili davranıyorlar. Çocuklarımızın ifadeleri ise uzmanlar eşliğinde alındı. Söz konusu öğretmen hala okulda ancak bugünden itibaren görevden uzaklaştırılacağı söylendi. Biz sürecin bir an evvel tamamlanmasını bekliyoruz" diye konuştu.

OKULDA ARBEDE İDDİASI

8 yaşındaki F.D.'nin ailesi tarafından yapılan şikayetin daha sonra geri alınmasıyla ilgili süreç hakkında konuşan bazı veliler, şu iddiaları gündeme taşıdı: "Kızının sınıfta soyulduğunu, dövüldüğünü öğrenen baba okulu basmış. Hatta öğretmenle arasında arbede yaşanmış. Öğretmen D.L. 'Sen şikayetini geri al ben de alırım' deyince baba şikayetini geri çekmek zorunda kalmış." Antalya Valiliği, öğrenci velisinin önce şikayetçi olduğunu daha sonra ise şikayetini geri aldığını yazılı açıklama ile doğrulamıştı.

Hürriyet

Yorumlar (3)
Estegon55 4 yıl önce
vurun abalıya!hırsızın hiç suçu yok!atın öğretmenleri canavarlara ve sonra başarı bekleye durun!!...
abdullah 4 yıl önce
bu canavardır tabii,öğretmen değildir işte bu yüzden rahtlık bize batıyor kadrolu diye her şeyi yapabileceğini zannediyor 8 yaşlarındaki birçocuğun onuru ve namusu yok mu tek namuslu bu öğretmen kılıklı canavar bayan mıdır?
benim çocuguma bir öğretmen böyle yapsaydı aklı selim olmayı bırakır parçalara ayırırdım ben de canavar olurdum bu kadın canavar gibi...
Her önüne geleni öğretmen yapma 4 yıl önce
ücretli öğretmen ya da kadroludur kesin ancak onlar böyle birşeye cesaret edebilir kadro olayı yanlış herkes özel sektör gibi sözleşmeli olmalı işte ozaman işi layıkıyla yaparlar korkudan

Gelişmelerden Haberdar Olun

@