Öğretmen, Evinde Başından Vurularak Ağır Yaralandı

Öğretmen, Evinde Başından Vurularak Ağır Yaralandı

Eğitim-Sen Üyesi Öğretmen, Evinde Başından Vurularak Ağır Yaralandı.

EĞİTİM-SEN'DEN YAPILAN AÇIKLAMA:

Eğitim Sen Üyesi Mevlüde Ketani Evinde Başından Vurularak Ağır Yaralandı!

Bugün sabah 07.00’da Diyarbakır Yenişehir’de başlayan çatışma sesleri sonrasında çocuklarını daha güvenli bir yere götürmek için hazırlık yapan Eğitim Sen Diyarbakır 2 Nolu şube üyesi Mevlüde Ketani, 8. kattaki evinin penceresinden seken kurşunun başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanmıştır.

Pencereden seken kurşun çocuklarının gözü önünde Mevlüde öğretmenimizin ensesinden girmiş ve bir gözünü kaybetmesine neden olmuştur. Sendikamıza ulaşan bilgilere göre çocuklarının gözleri önünde vurulan ve sabah saatlerinde ameliyata alınan Mevlüde Ketani’nin hayati tehlikesi sürmektedir.

Türkiye’yi kendi siyasal çıkarları için iç savaşa sürüklemekte ısrar edenler, bir taraftan ülkenin bir bölümünde sıkıyönetim dönemlerini bile aratan uygulamalara imza atarken, diğer taraftan kadın, çocuk, genç, yaşlı, sağlıkçı, eğitimci ayırt etmeden saldırmayı ve katletmeyi sürdürmekte ısrar etmesi düşündürücüdür.

Eğitim ve bilim emekçileri mücadele tarihi boyunca savaşın değil barışın, her zaman barış içinde bir arada yaşamın savunucusu olmuştur. Hiçbir düşünce, hiçbir iktidar insanların yaşam hakkından daha önemli değildir.

Günlerdir yaşanan sokağa çıkma yasakları nedeniyle günlük yaşam ve eğitim öğretim tamamen durmuştur. Bütün bunlara ek olarak sivilleri hedef alan saldırılar, yaşanan can kayıplarına karşı, halkın yaşam hakkını, öğrencilerimizin eğitim hakkını savunmak için 7-8 Ocak tarihlerinde işyerlerimize siyah kurdele takarak gideceğiz.

  Yıllardır acılar çeken, gözyaşları sel olup akan bu topraklarda, bütün ülkeyi yangın yerine çevirmeye çalışanlara karşı, inatla yaşamı ve yaşatmayı savunarak, amasız fakatsız bir şekilde “İnadına barış” demeyi sürdüreceğimiz bilinmelidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.