Öğretmen Sınav Görevi Ücreti ne zaman yatacak ödenecek?

Öğretmen Sınav Görevi Ücreti ne zaman yatacak ödenecek?

Milli Eğitim Bakanlığı, yıllardan beri gerçekleştirdiği sınavlarda gözetmen olarak öğretmenlerden yardım talep ediyor. Ancak iş sınav görev ücretlerini yatırmaya geldiği zaman MEB’in bir hayli ağırdan aldığını söyleyebilmek mümkün.

Öğretmen Sınav Görevi Ücreti ne zaman yatacak ödenecek MEB Personel sınav ücretleri yattı mı?  Sendikalarla hükümet arasında kıran kırana pazarlıkların yaşandığı ücret görüşmelerine de konu olan sınav görev ücretleri, öğretmenlerin görev alanına göre değişiklik gösteriyor. Bina sorumlusu, sınıf sorumlusu, gözetmen ve yedek gözetmen gibi farklı alanlarda görev alan öğretmenlerin ücreti göstergeye göre de farklılık arz edebiliyor. Busene başında düzenlenen sınavlarda görev alan öğretmenler, bu görevlerin ücretini 2 ay gibi uzun bir süre sonrasında alabilmişti. Mart ayının 19-20’si arası düzenlenen sınavlarda görev alan öğretmenler ise halen daha ücretlerini temin edebilmiş değil. Emeğinin karşılığını alamayan öğretmenler MEB’e ısrarlı çağrılarda bulunarak ücretlerinin bir an önce banka hesaplarına yatırılmasını istiyor.

Hatırlanacağı üzere sınavlarda gözetmenlik yapan öğretmenler, brüt 141 TL, net olarak ise 118 TL ödeme alıyordu. Bina sınav sorumlusu olunduğunda ise bu ücretler brüt 264 ve net 222 TL olarak belirlenmişti. 

Hem Milli Eğitim Bakanlığı’na, hem de ödemeleri gerçekleştiren Maliye Bakanlığı’na BİMER kanalıyla ücretlerin ödenmesi talebinde bulunan öğretmenlerin sesi ne zaman duyulacak? Öğretmenlerin gözetmenlik yaptığı sınavlar için ödenmesi gereken görev ücretleri ne zaman yatırılacak?Her iki bakanlıktan da konuyla ilgili herhangi bir açıklama şu ana kadar yapılmış değil. Bekleyip göreceğiz….

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum