banner476

Öğretmen Sınav Görevi Ücreti ne zaman yatacak ödenecek?

Milli Eğitim Bakanlığı, yıllardan beri gerçekleştirdiği sınavlarda gözetmen olarak öğretmenlerden yardım talep ediyor. Ancak iş sınav görev ücretlerini yatırmaya geldiği zaman MEB’in bir hayli ağırdan aldığını söyleyebilmek mümkün.

Meb Personeli 06.04.2016, 15:49
Öğretmen Sınav Görevi Ücreti ne zaman yatacak ödenecek?

Öğretmen Sınav Görevi Ücreti ne zaman yatacak ödenecek MEB Personel sınav ücretleri yattı mı?  Sendikalarla hükümet arasında kıran kırana pazarlıkların yaşandığı ücret görüşmelerine de konu olan sınav görev ücretleri, öğretmenlerin görev alanına göre değişiklik gösteriyor. Bina sorumlusu, sınıf sorumlusu, gözetmen ve yedek gözetmen gibi farklı alanlarda görev alan öğretmenlerin ücreti göstergeye göre de farklılık arz edebiliyor. Busene başında düzenlenen sınavlarda görev alan öğretmenler, bu görevlerin ücretini 2 ay gibi uzun bir süre sonrasında alabilmişti. Mart ayının 19-20’si arası düzenlenen sınavlarda görev alan öğretmenler ise halen daha ücretlerini temin edebilmiş değil. Emeğinin karşılığını alamayan öğretmenler MEB’e ısrarlı çağrılarda bulunarak ücretlerinin bir an önce banka hesaplarına yatırılmasını istiyor.

Hatırlanacağı üzere sınavlarda gözetmenlik yapan öğretmenler, brüt 141 TL, net olarak ise 118 TL ödeme alıyordu. Bina sınav sorumlusu olunduğunda ise bu ücretler brüt 264 ve net 222 TL olarak belirlenmişti. 

Hem Milli Eğitim Bakanlığı’na, hem de ödemeleri gerçekleştiren Maliye Bakanlığı’na BİMER kanalıyla ücretlerin ödenmesi talebinde bulunan öğretmenlerin sesi ne zaman duyulacak? Öğretmenlerin gözetmenlik yaptığı sınavlar için ödenmesi gereken görev ücretleri ne zaman yatırılacak?Her iki bakanlıktan da konuyla ilgili herhangi bir açıklama şu ana kadar yapılmış değil. Bekleyip göreceğiz….

Yorumlar (11)
Kepsutlu 4 yıl önce
Biz ocak ayındaki sınavların ücretlerini hala alamadık.
NABİ 4 yıl önce
OCAK AYININ SINAV ÜCRETİNİ DAHA ALAMADIM AYIP YANİ..
KONYA'DA TIK YOK 4 yıl önce
Bugün 6 nisan ama biz hala 2-3 ocak tarihindeki AÖL sınav ücretlerini alamadık
salih kahraman 4 yıl önce
2 -3 0caktaki sınav ücretleri de ödenmedi........
Akdeniz 4 yıl önce
Bu haberi yapanlar saf mısınız? 2-3 ocak yattı derken neyi kastettiniz, söyleyin de ne bildiginizi biz de bilelim
salacak 4 yıl önce
Daha bu yazıyı yazanların 2-3 ocak sınav ücretlerinin istisna iller dışında yatırılmadığından haberi yok..Ben daha ne diyeyim..
mstafa 4 yıl önce
2_3 ocak tarihli sinav ucretleri galiba yalan oldu.mart sinav ucretleri bizden once yatirilirsa valla cok ayip.neyi bekliyorlar hakkimizi istiyoruz.sendikalar ne is yapar
mstafa 4 yıl önce
2_3 ocak tarihli sinav ucretleri galiba yalan oldu.mart sinav ucretleri bizden once yatirilirsa valla cok ayip.neyi bekliyorlar hakkimizi istiyoruz.sendikalar ne is yapar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@