banner476

'Öğretmene 5 Bin TL Maaş Verecekmiş'

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım: Kim memleketi soydurmuş, kim memleketin kuruşuna sahip çıkmış rakamlara bakarak konuşalım. Diyor ki 'İktidara gelirsek, öğretmenlere 5 bin liranın üzerinde maaş vereceğim.' Tabii iktidara gelme umudu olmadığı için her şeyi söyler, dilin kemiği yok. Böylelerine rahmetli babaannem derdi ki 'Kaval elin, yel Allah'ın', üfle Kemal üfle, seninki de bu hesap. Hesap yok, kitap yok."

Meb Personeli 03.02.2018, 17:12
'Öğretmene 5 Bin TL Maaş Verecekmiş'

Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında "İçeride şu kadar faiz verdiniz, dışarıda bu kadar faiz verdiniz." dediğini dile getirerek, şunları söyledi:

"Niğde-Ankara Otoyolu'nu ihale ettiler, kazma vuramadılar. Kriz geldi maalesef bütün işler yattı, bütün projeler bir yana bırakıldı. Tekirdağ'a bakın, 2002 öncesi Tekirdağ'ın yollarına bakın. Tekirdağ-Muratlı arası demiryolu projesi Atatürk'ün vasiyetidir. Kim yaptı? AK Parti yaptı. Tekirdağ'a ikinci limanı AK Parti kazandırdı. Tekirdağ'a bölünmüş yolu, çevre yolunu, alt geçitleri, üst geçitleri kazandıran kim? AK Parti. AK Parti, yapar, söz verirse sözünü yerine getirir. AK Parti yapamayacağı hiçbir şeyin sözünü de vermez. Sayın Kılıçdaroğlu, kimin faize ne kadar para verdiğini eğer bilmek istiyorsan rakamlara bak. 2002'de milli gelirin yüzde 14,4'ü, yüzde 15'i faize gidiyordu. Bugün faiz giderlerinin milli gelir içindeki payı yüzde 2'nin altındadır. Kim memleketi soydurmuş, kim memleketin kuruşuna sahip çıkmış rakamlara bakarak konuşalım. Diyor ki 'İktidara gelirsek, öğretmenlere 5 bin liranın üzerinde maaş vereceğim.' Tabii iktidara gelme umudu olmadığı için her şeyi söyler, dilin kemiği yok. Böylelerine rahmetli babaannem derdi ki 'Kaval elin, yel Allah'ın', üfle Kemal üfle, seninki de bu hesap. Hesap yok, kitap yok."

Yorumlar (23)
sezai dere 3 yıl önce
suriyelilerden kesinde ogretmeninize adam gibi maas verin.ne hesabindan bahsediyon.
netice 3 yıl önce
Siz ne kadar veriyorsunuz.
öğretmen 3 yıl önce
söz konusu öğretmen olunca tabi hesap kitap yapmak lazım.
ALİ DE, ALİ 3 yıl önce
Sayın KILIÇTAROĞLU Asgari ücreti 1500 lira yapacagım dediğinde de aynı ağızla demistiniz ki Asgari ücreti 1500 lira yapamaz.Ama 3 gün sonra seçimi kaybedince hemen 1400 lira yapıverip vatandaşı oy verme egilimine çevirdiğinizi biz unutmadik EY adı başbakan da kendi sonbakan BİNALİ BİN.
Örtmen 3 yıl önce
Niye sayın başkan zorunuza mı gitti. Biz de verecez yapacaz diyemeyince , hakaret etmek kolay geldi demi.
Hoca 3 yıl önce
Valla iyi olur sizde yüzde üçü dördü geçmediniz yirmi yıldır.sayın başbakanım sizde biz 6 bin vereceğiz deseniz ne var.
Alperen 3 yıl önce
Başkaları konuşur AKP yapar sizin sloganınız idi.Madem öyle öğretmenleri ekonomi yükü altında ezdirmeyin....
Öğretmen 3 yıl önce
Asgari ücrete de çemkirdiniz ama siz adamların dediğini yapmak zorunda kaldınız! Hani olmuyordu?
İşiniz gücünüz olmaz demek!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@