banner476

Öğretmene Not Sistemi İlk Olarak Hangi İllerde Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmene not sistemini faaliyete geçiriyor. Not sistemi ilk olarak pilot illerde uygulanacak. İşte not sisteminin uygulanacağı o iller.

Meb Personeli 26.10.2017, 09:17
Öğretmene Not Sistemi İlk Olarak Hangi İllerde Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) geçen haziran ayında yayımlanan Öğretmen Strateji Belgesi'nde de yer alan, öğrenci, veli, meslektaş, yöneticinin öğretmene not vermesinden oluşacak performans sistemi,12 ilde pilot olarak uygulanmaya başlıyor. Öğretmenler için performans değerlendirme sisteminin oluşturulması ve 4 yılda bir "yeterlilikler" sınavına alınmasının öngörüldüğü belgeye göre, 2 uygulama da 2018 sonuna kadar hayata geçecek. İşte bunlardan öğretmene performans sistemi hayata geçiyor. MEB, 12 ilin valiliğine gönderdiği yazıda pilot uygulamanın Ankara, Antalya, Balıkesir, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Malatya, Mardin, Samsun ve Trabzon'da yaşama geçeceğini duyurdu.

Yorumlar (5)
Nurhan 3 yıl önce
Bir bu eksikti
Mustafa 3 yıl önce
Itiraz yok beyler... kendi dusen aglamaz!!
kemal 3 yıl önce
bir öğretmen olarak değil meslek hayatımızı öğrenci ve velilerin insafına bırakmak, maaşlarımızın da yarısını kesseler destekliyorum hükümetimi.
Chmtry 3 yıl önce
Öğretmen ler bu illerden kaçarlar kimse bu illerde çalişmak istemiyecek herkes tayın istiyecek
Fevzi 3 yıl önce
Meb Türkiye yi Finlandiya sanıyor herhalde.Daha gerçekçi yaklaşımlar sergilemeli .bu sistemin başarılı olma ihtimali yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@