banner476

Öğretmenler Eğitim Vermeye Yazın da Devam Edecek 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, halihazırda yaz okulu programı hazırladıklarını ve çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Meb Personeli 23.05.2020, 21:05 23.05.2020, 21:10
Öğretmenler Eğitim Vermeye Yazın da Devam Edecek 

Mart ayından bu yana ülkemizde etkisi yoğun bir şekilde hissedilen korona virüs salgını sebebiyle sekteye uğrayan eğitim süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Önümüzdeki 2020 - 2021 eğitim - öğretim yılı boyunca hangi işlem ve uygulamaların nasıl yapılması gerektiği hususunda çeşitli kitapçıklar hazırladık" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada ise Bakan Ziya Selçuk’un "Ziya Öğretmen ile Fen Lisesi Öğrenci Buluşmaları" kapsamında 81 ilden yüzlerce öğrenci ile video konferans aracılığıyla bir araya geldiği ve öğrencilerin görüşme esnasında fikirlerinin dinlenmesi amacıyla böyle bir platform yaratılmasından dolayı duydukları mutluluğu Bakan Selçuk’a aktardıkları ve konuyla ilgili teşekkür ettikleri kaydedildi. Bakanlık açıklamasına göre; söz konusu görüşmeye katılan öğrenciler EBA, EBA Akademik Destek, yayınlanan çeşitli kaynaklar ve soru destek paketlerinin kendilerine büyük bir fayda sağladıklarını söyledi. Korona virüs salgını sürecinde yaşananlardan, hiç şüphesiz, psikolojik olarak da etkilendiklerini belirten öğrenciler, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a okula döndükleri zaman kendileri için bir destek süreci hazırlığı olup olmadığını sordu. Bakan Selçuk da öğrencilerin problemleri ve çözüm önerilerini öğrenmek, salgın sürecinde yaşadıklarını bilmek için söz konusu buluşmayı yapmak istediğini ifade etti. Gerek psikolojik destek hattıyla 7 / 24 olarak gerekse de psikososyal destek kılavuzları yardımıyla bu zorlu süreçte ebeveynlerin, gençlerin ve çocukların yanında olmaya özen gösterdiklerini belirten Selçuk, şunları kaydetti.

Güçlü Bir Şekilde Geri Döneceğiz

"Okula dönüş ile ilgili pek çok hazırlığımız var. Velilere yönelik hazırlıklarımız da var. Stresle başa çıkma, öğrencilere destek olma, öğrenci uyumunun sağlaması gibi konularda çeşitli el kitapları hazırladık. Sadece dönem başı değil önümüzdeki 2020 - 2021 eğitim - öğretim yılı boyunca işlemlerin nasıl yürümesi gerektiği hususunda oldukça detaylı metinler hazırladık. Okula dönüş zamanı geldiğinde psikoloji, sosyal, fiziksel ve sağlık açısından nasıl bir uyum süreci gerçekleştirmeliyiz? Özellikle küçük yaşlardaki öğrenciler için oyun temelli bir bakış açısı oluşturmaya çalışıyoruz. Bütün bu konularla ilgili öğretmen eğitimi videoları halihazırda hazırlanmakta Güçlü bir şekilde okullara geri döneceğiz inşallah."

Görüşmenin kalan kısmında öğrenciler, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a salgın süreci boyunca dijitalleşmenin çalışma hayatına getirdiği yeniliklere ilişkin görüşlerini dile getirdiler ve Bakan Selçuk’tan konuyla ilgili önerilerini öğrenmek için çeşitli sorular sordular.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@