banner476

Öğretmenler Gününü Kutlamayacağız

Özer : Başkanlar Kurulu Kararımız Gereği Öğretmenler Gününü Kutlamayacağız

Meb Personeli 06.11.2012, 11:00 06.11.2012, 11:00
Öğretmenler Gününü Kutlamayacağız

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer; Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet kolunda Genel Yetkili sendika olarak 23. Başkanlar Kurulu'nda aldıkları karar gereği 24 Kasım'a özel, kutlama anlamı taşıyacak herhangi bir faaliyet icra etmeyeceklerini kaydetti.

Ahmet Özer, 2012 Toplu Sözleşme süreci sonrası Kızılcahamam'da yaptıkları 23. Başkanlar Kurulu toplantısının sonuç bildirgesinde, “Öğretmenlik mesleğinin ekonomik ve mesleki itibarını hedef alan yaklaşımlar bertaraf edilmediği sürece 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri yapılmamalı ve hiç kimse kutlama mesajı yayınlamamalıdır” kararı aldıklarını ve bunu kamuoyuyla paylaştıklarını hatırlattı. Özer, “Karar almamıza neden olan sebepler henüz ortadan kaldırılmadığı için Eğitim-Bir-Sen teşkilatı olarak aldığımız karar gereği 24 Kasım'a özel kutlama anlamı taşıyacak (yemekli toplantı, öğretmenler buluşması, sportif turnuvalar vb) herhangi bir faaliyet icra edilmeyecektir.” diye konuştu.

Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezinin, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde OECD, AB ve bazı Uzakdoğu ülkelerini kapsayan “Türkiye'de Öğretmenliğin Mesleki Konumu/Uluslararası Karşılaştırma” başlıklı raporunu yayınlayacağını ifade eden Ahmet Özer, 24 Kasım'da tartışmaların, rutin hamasetin dışına çıkmasına öncülük edeceklerini söyledi.

 

Açıklama Metni İçin Tıklayınız.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@