Öğretmenler için 'bireysel eğitim planı' hazırlayan program

Öğretmenler için 'bireysel eğitim planı' hazırlayan program

Öğretmenlerin problem yaşadığı alanlardan biri özel eğitime ihtiyacı olan ve bireysel eğitim gerektiren öğrencilerin eğitimlerini programlamak, takip etmek ve bu öğrencilere uygun BEP (Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı) hazırlama çalışmalarını gerçekleştirildi.

 Erbaa Rehberlik ve Araştırma Merkezi, özel eğitim gerektiren öğrencilerin bireysel farklılıkları ve eğitim ihtiyaçları dikkate alınarak oluşturulan bireysel eğitim planlarının(BEP) hazırlanması aşamalarında yaşanan problemleri ve karşılaşılan güçlükleri azaltmak amacıyla bir program geliştirdi. Bu programla Türkiye'nin her yerinden öğretmenler ücretsiz bir şekilde ister web sitesi üzerinden isterlerse telefonlarına indirecekleri mobil uygulamayla kolay ve hızlı bir şekilde öğrencilerin bireysel eğitim planlarını hazırlayabileceklerdir

Çoğu okulumuzda BEP hazırlanmamakta ya da yüzeysel olarak ele alınmaktadır. BEP'lerin hazırlanması süreci zaman ve iş gücü gerektirmekte bu durum özellikle özel eğitim okul ve sınıflarında eğitim ve öğretimi etkilemektedir.

Hazırladığımız yazılım BEP hazırlama konusunda öğretmenlerin yaşadıkları sorunları ve kaynaklara ulaşabilme problemlerini ortadan kaldıracak, hazırlanan BEP'lere bir standardizasyon getirecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum