banner476

Öğretmenler Nurullah Dal'dan Özür Bekliyor

TÜRKİYE Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal'a tepkiler çığ gibi büyüyor.

Meb Personeli 06.08.2020, 16:10
Öğretmenler Nurullah Dal'dan Özür Bekliyor

Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal'ın öğretmenleri hedef alan talihsiz açıklamalarını mebpersonel.com olarak az önce yayınladık. Haberi yayınlamamızın ardından sosyal medyada özellikle Nurulah Dal'a öğretmenlerin büyük bir tepkisi olduğu görülüyor. Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal ne demişti? O açıklamayı bir kez daha hatırlatalım. 

TÜRKİYE Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal, tüm özel okulların eğitime hazır olduğunu söylüyor ve “Bir kısmı 17’sinde, bir kısmı da 24’ünde telafiye başlayacaklar. Okullarımız TSE ve Bilim Kurulu’nun tüm standartlara uygun. Bu konuda bir sıkıntımız yok” diyor. Dal, okulların açılıp açılmamasına ilişkin tartışmanın fitilini ise eğitim sendikalarının yaktığı görüşünde. Şöyle devam ediyor: “Dünyanın her yerinde okulların açılması birinci gündemken burada tek muhalefet var, o da öğretmen sendikaları. İşe gitmeden maaşlarını alıyorlar. Sanırım rahata da alıştılar. Peki diğerleri? DSÖ ‘okulları açmak esastır’ dedi. Bazıları ise hâlâ ‘sendika ağzı’ ile hareket ediyor. ‘Hastalanır mıyız?’, ‘Korkuyoruz’ diyerek sosyal medyada gerçek kimliğini gizleyip, yazıp çizenlerle bu iş olmaz. Ben özel okulcu olarak konuşmuyorum. Mesele bizim okullarımızın meselesi değil. Mesele eğitim.”

Nurullah Dal'a bizlerde sormak istiyoruz.Pandemi sürecinin başından bu yana eğitim-öğretim faaliyetleri aksamasın diye büyük bir özveri ile çalışan öğretmenlerimiz nasıl rahata alışmış olabilirler? Okulların açılmasını, öğrencilerine kavuşmanın hayalini kuran öğretmenlerimiz için kullanılan bu ifadeler son derece talihsiz ve yersiz açıklamaların ötesine geçmemektedir. Eğitim camiası ve öğretmenler sizden özür bekliyor. 

Nurullah Dal'dan özür bekleyen öğretmenlerin o tweetleri:

 

Sn Bakanımız  @ziyaselcuk Bu tüccarlar kendini eğitimci diye tanıtıyor ve öğretmenleri ağızlara sakız hale getiriyor. Mart ayından beri bu ve bunun gibi zihinler camiamızın itibarını yerle bir etme çabasına girmiştir. Bu söylemler söylendiğiyle kalmamalıdır. Artık bu söylemleri sineye çekecek hal kalmamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenini müdafaa etmek zorundadır. Türkiye'nin aydınlık geleceğini kuracak öğretmenlerin kirli ağızlara sakız edilmesi sadece camiamıza değil ülkemizin geleceğine de zarar verecektir. En kısa sürede bu mesnetsiz açıklamalara ilk ağızdan cevap verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Öğretmenlerin yanlız olmadığı böyle günlerde gösterilmelidir. @ziyaselcuk @omerinan06
 

Yazık gerçkten sizin gibi eğitimcilere !

En kısa sürede görevinden ayrılsın. Ya da alınsın...

Özel okulların hali ortada sizler öğretmenlerin maaşlarını odeyemediniz ki bu açıklamayı nasıl yapabiliyorsunuz.Talihsiz olmuş.Derhal gereği yapılmalı bu açıklama için.

Üç kuruşa öğretmen çalıştırıp doğru düzgün maaş ödemeyenler mi söylüyor bunu. Siz önce karantina döneminde ders verdirttiğiniz ama paralarını ödemediğiniz öğretmenlerin parasını verin. Öğretmenler kadar taş düşsün başınıza, belki o zaman rahat edersiniz.

Öğretmenler kadar başınıza taş düşsün. Siz önce özel okullarda çalıştırdığınız ama pandemi döneminde maaşlarını bile tam yatırmadığınız öğretmenlerin hakkının hesabını verin!

Nurullah dal beyefendi alışmış ya özel okuldaki o zavallı öğretmenleri bedava çalıştırıp sömürmeye. Bu yüzden ona tuhaf geliyor. Özel okullarda Öğretmene maaş verene kadar kanlarını limon gibi sıkıyorlar hatta üzerlerine biniyorlar. Devletimiz bu cambazları demetlemiyor.

Öğretmenlere yapılan büyük bir haksızlıktır. Özeli devleti demeden hiçbirimiz bu durumda olmaktan gram mutlu değiliz; öğrencilerimizle sağlıkla buluştuğumuz günleri sabırla bekliyoruz.Ayrica özel okul öğretmenleri her güne özel hazırlık yaptılar; hazıra alışan kim?

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@