ÖĞRETMENLER ODASINDA KÜFÜR VE SİYASİ KAVGA

ÖĞRETMENLER ODASINDA KÜFÜR VE SİYASİ KAVGA

Isparta Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi’nde Eğitim İş üyesi öğretmenlerin Sözcü’nün provokatif ve saldırgan haber kupürlerini okul panosuna asarak okulda başörtüsü düşmanlığı ve ayrımcılık yaptıkları ileri sürülüyor.

 Isparta Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi’nde gerici Kemalistlerin faaliyetlerini iyice artırdıkları iddia ediliyor. Okuldan alınan bilgilere göre Eğitim İş üyesi öğretmenler Sözcü Gazetesi’nin provokatif ve saldırgan haber kupürlerini okul panosuna asarak okulda başörtüsü düşmanlığı ve ayrımcılık yapıyorlar.

“BUNLAR GİBİ OLMAYIN, ÇAĞDAŞ OLUN!”

Eğitim İş üyesi L.S. adlı öğretmenin başörtülü öğrencileri panoların önüne götürüp Sözcü’nün yayınladığı çarşaflı hanımların fotoğraflarını göstererek, “Bunlar gibi olmayın, çağdaş olun!” gibi telkinlerde bulunduğu öğrenildi. Kemalist kadronun psikolojik baskıları sebebiyle birçok öğrencinin, başörtüleriyle geldikleri okul kapısında başlarını açmak zorunda kaldıkları belirtiliyor.

OKUL YÖNETİMİ KORKUYOR MU?

Panodan haberi olan bir öğretmenin duruma müdahale etmesi ile konu okul yönetimine intikal etti. Panodan kupürleri yırtıp atan öğretmen, Okul Müdürü’nün makamına giderek işlem başlatılması talebinde bulundu. Ancak okul yönetiminin konuyla ilgili bir girişimde bulunmadığı ileri sürüldü.

BAŞBAKAN’IN KUTLAMA MESAJI TUVALETE ATILDI!

Okulda yaşananlar bu olayla da sınırlı değil. Yine aynı hazımsız çevrenin sene başında devletin dağıttığı okul kitaplarının önsözünde bulunan Başbakan Erdoğan’ın eğitim yılını kutlayan mesajını da yırtarak tuvalete attıkları öne sürüldü. Başbakan’ın öğrencilere kutlama ve başarı dileklerini içeren bu mesajın, bu sene öğrencilere ulaşmadığı belirtilirken, bu olayla ilgili olarak da bir inceleme veya soruşturma açılmadığı bildirildi. Konunun bazı duyarlı öğretmenlere intikal ettirilmesi üzerine hazımsızlar, tuvalete attıkları bu sayfaları apar topar toparlayarak yok etmişler.

ÖĞRETMENLER ODASINDA KÜFÜR VE SİYASİ KAVGA!

İddiaya göre okulda yaşanan bir diğer gerilim sahnesi de öğretmenler odasında yaşandı. İngilizce öğretmeninin AK Parti ve Başbakana sövmesi ve “Bunlara oy verenler şerefsizdir” demesi üzerine bir başka öğretmen, “Ben oy verdim, sen ne demek istiyorsun?” tepkisini göstermiş ve öğretmenler birbirlerine girmişler.

KEMALİST ‘ÖĞRETMEN’ SUSMAYI TERCİH ETTİ

Konuyla ilgili görüşlerine başvurmak istediğimiz sözkonusu öğretmen L.S. “Hayır, hayır, telefonda ben bunu söyleyemem” diyerek telefonu yüzümüze kapattı. Olaylara müdahale etmemek ve işlem başlatmamakla suçlanan okul müdürü ise telefonumuzu açmadı.

Habervaktim.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Yorum