banner476

Öğretmenler, Öğrencilerin Devamsızlıklarını Girecek

MEB Okul öncesi ve İlköğretim kurumları yönetmeliğinde yaptığı değişikliklerle birçok konuda yenilik ve değişiklik getirdi. Bunlardan birisi de öğrencilerin devamsızlıklarının sisteme girişleri ile ilgili oldu. Okul öncesi öğrencileri ile ilkokullarda (1,2,3 ve 4. sınıf) öğrenci devamsızlıkları öğretmenler tarafından sisteme girilecek. Ortaokullar ve liselerde yine eskisi gibi okul yöneticileri tarafından devamsızlıklar girilecektir.

Meb Personeli 29.06.2015, 01:17 29.06.2015, 01:18
Öğretmenler, Öğrencilerin Devamsızlıklarını Girecek
Milli Eğitim Bakanlığı Okul öncesi ve İlköğretim kurumları yönetmeliğinde bir takım değişikliğe gitti. Yönetmelik Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.  
MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğin 18 inci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. “(1) Çocukların devamsızlıkları, okul öncesi eğitim kurumlarında öğretmen, ilkokullarda sınıf öğretmeni, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise okul yönetimi tarafından e-Okul sistemine işlenir ve yöneticiler tarafından takip edilir.” Yönetmelik değişikliği ile birlikte okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin devamsızlığını artık sınıf öğretmenleri e - okul sistemine girecek. Ortaokul ve Liselerde devamsızlığı idareciler girmeye devam edecek... 
Yorumlar (5)
polattt 5 yıl önce
birinci kademe müdür yardımcıları çok iş yapıyordu ya iyi olmuş..yoğunluktan harap bitap oluyordular
figen hoş 5 yıl önce
ilkokulda müdür yardımcısıyım 18 yıldır müdür yardımcısıyım bu süre zarfında çalışmadan zaman geçirdiğimi hiç hatırlamıyorum lütfen ön yargılı olmayalım genelleme yapmayalım çalışan da var çalışmayan da
Zeynep 5 yıl önce
Ilk okul ogretmenlerini ek derste ezdiniz kurslarda ezdiniz bir bu kaldi demi bundada ezin..
ali er 5 yıl önce
yahu e okul çıkalı ben 1,2,3,4,5. sınıfların devamsızlığını zaten giriyordum.5 ler alınınca da diğer sınıflarda da giriyordum. bilgi ve teknoloji yoksunu müdürler öğretmene neyi açacağını dahi bilmeden e okul şifresi vermekteler zaten.
... 5 yıl önce
lise punlarında hiç düşme olmadı mı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@