banner476

Öğretmenler, okulun duvarlarını boyadı

Şarkışla Cumhuriyet İlkokulunun duvarları, öğretmenlerce boyandı.

Meb Personeli 25.06.2014, 16:43 25.06.2014, 16:43
Öğretmenler, okulun duvarlarını boyadı
 Okul müdürü İlhan Darbazoğlu, müdür yardımcıları Erkan Kasap ve İlker Altan ile öğretmenler, eğitim-öğretim yılının sona ermesinin ardından 11 derslikli okulun duvarlarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün malzeme desteğiyle boyadı.
Müdür yardımcısı Erkan Kasap, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Okulun tatil olmasıyla seminer döneminde oldukça verimli bir çalışma sergiledik ancak baktık ki okulumuzda bayağı bir tadilat gerekli. Sağ olsun, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz de bize malzeme temin etti. Biz de arkadaşlarımızla hep beraber sınıfları, koridorları, müdür ve öğretmen odasını boyadık" diye konuştu.
Okulun yeni eğitim-öğretim yılına şimdiden hazır olduğunu dile getiren Kasap, "Öğrencilerimiz eylül ayından itibaren tertemiz sınıflarında oturacak. Tüm arkadaşlarımız fedakarlık gösterdi. Okulun boyanmasında 12 öğretmen arkadaş çalıştık" dedi.
Meslektaşlarıyla yaptığı çalışmadan dolayı mutlu olduğunu belirten Kasap, "Tatile gitseydim bu kadar mutlu olamazdım" ifadesini kullandı.
Yorumlar (3)
aferin 6 yıl önce
biz de çok bayadık zamanında . balıkesir dursunbeyde kaymakam okulu ziyarete geldi. tabiki boyayacaksınız dedi bizlere. sonra düşündüm. sen boyacı mısın. bir doktor hastaneyi temizliyor hastane duvarlarını boyuyor mu. herkes işini yapacak. böyle öğretmenlerin fedakarlıklarını anlatan yazılar ne yazık ki öğretmenleri enayi yerine alma amacına hizmet ediyor.
hoca 6 yıl önce
biz de boyadık hep soba yakıp çamur yıkıyoruz
Müdire 6 yıl önce
karabük safranbolu, biz de boyadık, kendi cebimizden tadilatlar yaptık. okulumuz tanınmayacak hale geldi.. görenler takdir etti.. ama hiçbir zaman reklam peşinde koşmadık sizler gibi.. yapmışsanız bravo; fakat bu reklem yapma hevesi nedir yaa? bir tek siz mi fedakarsınız sanıyorsunuz. anadolu'da neler var,, internete gazeteye reklem yapmıyoruz o ayrı.. oda bizim yaptığımız şeyi birilerine göstermek için değil, hizmet etmek için yaptığımızdandır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@