banner476

Öğretmenler Yaz Tatilinde Geri Çağrılabilir. İşte Genelge...

Öğretmenler Yaz Tatilinde Göreve Çağrılabilir Öğretmenler Yaz Tatilinde Göreve Çağrılabilir Öğretmenlerin yaz tatiline denk gelen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Öğretmenlere büyük iş düşüyor. Her an tatilinizi bölüp, hizmet yaptığınız kuruma çağrılabilirsiniz.

Meb Personeli 29.06.2014, 01:01 29.06.2014, 01:02
Öğretmenler Yaz Tatilinde Geri Çağrılabilir. İşte Genelge...
 Öğretmenlerin yaz tatiline denk gelen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Öğretmenlere büyük iş düşüyor. Her an tatilinizi bölüp, hizmet yaptığınız kuruma çağrılabilirsiniz.
 
Ağustos ayında yapılacak ve ilk defa halkın sandığa gideceği Cumhurbaşkanlığı seçimi, memurların önemli bölümünün Temmuz ve Ağustos ayı yaz tatili programlarını da etkileyecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, imzasını taşıyan genelge ile memurların yaz tatili izinleri, cumhurbaşkanlığı seçimi dikkate alınarak belirlenecek.
 
Başbakan Erdoğan imzası ile bugün Resmi Gazete'de yer alacak, genelgede memurların izinleriyle ilgili olarak şu ifadeler yer aldı:
 
“Cumhurbaşkanı seçiminin her aşamasında görev alması muhtemel kamu personelinin yıllık izinlerinin plânlanmasında seçim tarihinin dikkate alınması zorunlu görülmektedir. Bu hususta il ve ilçe seçim kurulları ile koordinasyon içerisinde, kamu personelini de mağdur etmeyecek şekilde gereken tedbirler ivedilikle alınacaktır.
 
Bu itibarla, Cumhurbaşkanı seçiminin başarıyla gerçekleştirilerek, millet iradesinin sandığa sağlıklı olarak yansıması amacıyla, seçim kurulu başkanlıklarının personel ve yer tahsisine ilişkin talepleri ivedilikle karşılanacak, ihtiyaç duyulacak her türlü taşıt, bilgisayar, yazıcı, modem, kesintisiz güç kaynağı, Jeneratör gibi araç gereç ve bunları kullanabilecek nitelikli işgücü desteği sağlanacaktır.
 
Bu çerçevede, başta mülki amirler olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile güvenlik güçlerinin amirleri tarafından gereken tüm önlemler alınacak, herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için azami gayret ve duyarlılık gösterilecektir.”
 
GENELGE
Başbakanlıktan:
Konu : Cumhurbaşkanı Seçimi
GENELGE
2014/11
2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 101 ve 102. maddeleri ile 6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu gereğince Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilecektir. İlgili mevzuatı uyarınca Cumhurbaşkanı seçiminin; mevcut Cumhurbaşkanının görev süresinin dolmasından önceki altmış gün içinde tamamlanması gerekmektedir.
Anayasanın 79. maddesi ile 6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu gereğince Cumhurbaşkanı seçiminin başlamasından bitimine kadar, seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü ile ilgili bütün işlemleri yapma ve yaptırma görevi Yüksek Seçim Kuruluna verilmiştir.
Yüksek Seçim Kurulunun 6 Haziran 2014 tarihli ve 2910 sayılı kararıyla Cumhurbaşkanı seçimi takvimi belirlenmiştir. Buna göre seçimin başlangıç tarihi 29 Haziran 2014 Pazar günü olarak tespit edilmiş; birinci oylamanın 10 Ağustos 2014 Pazar günü, ilk oylamada salt çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise ikinci tur oylamanın 24 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacağı ilan edilmiştir.
Cumhurbaşkanı seçiminin; Anayasanın 79. maddesinde öngörülen “Seçimlerin başlamasından bitimine kadar, seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü” ilkesine uygun bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için Yüksek Seçim Kurulu ile il ve ilçe seçim kurullarının çalışmalarına, tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca; gerekli işgücü, araç ve diğer malzeme desteğinin sağlanması önem taşımaktadır.
Cumhurbaşkanı seçiminin her aşamasında görev alması muhtemel kamu personelinin yıllık izinlerinin plânlanmasında seçim tarihinin dikkate alınması zorunlu görülmektedir. Bu hususta il ve ilçe seçim kurulları ile koordinasyon içerisinde, kamu personelini de mağdur etmeyecek şekilde gereken tedbirler ivedilikle alınacaktır.
Bu itibarla, Cumhurbaşkanı seçiminin başarıyla gerçekleştirilerek, millet iradesinin sandığa sağlıklı olarak yansıması amacıyla, seçim kurulu başkanlıklarının personel ve yer tahsisine ilişkin talepleri ivedilikle karşılanacak, ihtiyaç duyulacak her türlü taşıt, bilgisayar, yazıcı, modem, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör gibi araç gereç ve bunları kullanabilecek nitelikli işgücü desteği sağlanacaktır.
Bu çerçevede, başta mülki amirler olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile güvenlik güçlerinin amirleri tarafından gereken tüm önlemler alınacak, herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için azami gayret ve duyarlılık gösterilecektir.
Bilgilerini ve gereğini rica ederim.
 
 
Recep Tayyip ERDOĞAN
Başbakan
Yorumlar (15)
lake_of _tears 6 yıl önce
görev verilirse şayet bu görevi nasıl iade ederiz?
hakkı 6 yıl önce
o zaman uçak paralarını da eklersiniz ücrete.
Chaymas 6 yıl önce
gorevendirme ysk tarafından re'sen yapılmaktadır.ysk basvurabilirsin belkı ama ben görev iptali görmedım şimdiye kadar.
rapor 6 yıl önce
sağlık raporu alıp ilgili makama vererek...
iade 6 yıl önce
görev verilirse eğer göreve imza attığın yani görev evrakını aldığın günden seçimin bittiği günde dahil rapor alarak başka yolu yok ama derim ki görev al çünkü bir önceki seçime göre çok çok kolay
Türkçeci 6 yıl önce
bu ülke için seve seve gideceğiz elbet. neden maaş alıyoruz. devlet memuruyuz. devletimizin bize nerede ihtiyacı varsa orada çalışacağız.
ya işte 6 yıl önce
başbakanımız olmasa napardık biz
Beden eğitimci 6 yıl önce
kanunen devletin böyle bir hakkı var.bırakın o zaman bekleyen 375.000 öğretmen seve seve yapar.devlete dayanınca aslan kesilen kediler.utanın 15 yaşında şahadete eren atalarınızdan.beklentisiz insanlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@