Öğretmenlerden bakana telekonferanslı protesto

Öğretmenlerden bakana telekonferanslı protesto

Öğretmenlerden bakana telekonferanslı protesto

Öğretmenlere verilen zorunlu uzaktan eğitim seminerlerine telekonferans ile  bağlanan  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer protesto edildi. "Bizi dinlemeyen bakanı biz de dinlemeyiz. Özür bekliyoruz" diyen öğretmenler salonu terk etti.
Öğretmenlere verilen zorunlu eğitim seminerlerinin ilki tüm Türkiye genelinde bugün başladı. Tüm Türkiye genelinde aynı anda başlayan eğitim seminerlerinin açılış konuşmasını  telekonferans sistemi ile yapan Milli Eğitim Bakanı protesto ile karşı karşıya kaldı.
Bursa Çelebi Mehmet Lise'si konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime katılan Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen üyesi öğretmenler Ömer Dinçer'in açılış  konuşması  sırasında "Bizi dinlemeyen bakanı biz de dinlemeyiz" diyerek salonu terk etti.
Bakanın açılış konuşması sırasında yaşanan protestoyu protesto eden bazı öğretmenler tepki gösterdi. Kısa süreli yaşanan gerginliğin ardından Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen üyesi öğretmenler salonu terk ederek dışarı çıktı. "Cumhuriyet  tarihinde  ilk defa öğretmenler bu kadar itibarsızlaştırıldı" diyen Türk Eğitim Sen 2 No'lu Bursa  Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, "Cumhuriyet  tarihinde  ilk defa öğretmenler kamuda en alt kesimde maaş alır konuma geldiler. İtibarsızlaştırma süreci öğretmenlerimize, okullarımızda veli saldırısı olarak, öğrenci saldırısı olarak, darp olarak, hakaret olarak kendini gösterdi. Sayın bakan bürokratlarıyla birlikte öğretmenleri yok saydı, öğretmenleri dinlemeyen bakanı bu gün bu şekilde protesto ediyoruz. Yarın belki alanlarda protesto edeceğiz, seçim sandığında protesto ederek itibarı yere düşen öğretmenlerin haklarını dile getireceğiz. Burada seminer devam edecek, yalnızca sayın bakanın  konuşması  süresince, onu dinlemek istemeyen  arkadaşlarla  birlikte dışarı çıktık. Ondan sonra seminer  programları  devam edecek" dedi. HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum