banner476

Öğretmenlerden Çocuklar İçin Bayram Hediyesi

Ağrı'da görevlerini sürdüren 6 öğretmen başlattıkları "Bir Çocuk Bir Dünya" isimli proje ile Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık dağıtarak onların yüzlerini güldürdü.

Meb Personeli 24.05.2020, 00:00
Öğretmenlerden Çocuklar İçin Bayram Hediyesi

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde öğretmenlik görevlerini sürdüren aynı zamanda da yakın arkadaş olan 6 kişilik grup, kendi aralarında başlattıkları sosyal sorumluluk projeleri "Bir Çocuk Bir Dünya" ile yerleşim yerindeki hayırseverlerden topladıkları yardımlara kendileri de belli miktarlarda katkıda bulunarak Ağrılı ihtiyaç sahibi çocuklar için çeşitli bayramlık kıyafetler alıp onları mutlu ettiler.

100. Yıl Mahallesinde ailesi ile birlikte oturan ve bayram öncesi aldığı hediyeler sayesinde oldukça mutlu olduğunu belirten Hiranur Can, "Bugün çok mutlu oldum. Bayram sebebiyle öğretmenler bana bazı hediyeler verdiler. Hediyelerimin hepsi çok güzel. Öğretmenlere de çok teşekkür ederim" dedi.

Merkeze bağlı Yakınca köyünde ikamet eden ihtiyaç sahibi bir ailenin, ciddi maddi yetersizlikler nedeniyle bugüne dek hiç bayramlık alamadıklarını öğrenen Ağrılı öğretmenler, söz konusu haneye giderek çocuklara büyük bir bayram sevinci yaşattı.

4 Yıldır Devam Eden Bir Proje

"Bir Çocuk Bir Dünya" isimli proje kapsamında 4 senedir Ağrı'nın farklı yerlerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere birçok yardım ulaştırdıklarını belirten idealist öğretmen Nuriye Korkmaz, son çalışmaları ile birlikte köylerde ve şehrin ücra mahallelerinde ikamet eden 120 çocuğa aldıkları bayramlık kıyafet ve ayakkabıları dağıttıklarını belirterek, " Bizler rehabilitasyon merkezinde görev yapan altı öğretmeniz. Önceden İzmir'den bize ulaşan yardımları dağıtıyorduk. Daha sonraları biz de bir şeyler başlatabiliriz dedik. Ramazan boyunca gerçekleştirdiğimiz projeler var. İhtiyaç sahibi 40 aileye yardım kolisi ulaştırdık, 20 aileye alışveriş fişi ilettik. 110 tane çocuğa da çeşitli bayramlık kıyafetler aldık. Yine yardıma muhtaç bir ailemizin hasar görmüş çatılarını tamir ettirdik, evlerine eşya aldık. Yardımları yapacağımız çocukları, öğretmen arkadaşlarımla birlikte sokak sokak gezerek tespit ediyoruz, öncesinde herhangi bir yere başvurmuyoruz. Tüm arkadaşlar gibi hepimiz zor şartlar altında büyüyen çocuklardık. Bir hediyenin küçük bir çocuğu ne kadar mutlu edebileceğini hepimiz biliyoruz. Bizler de böyle bir sevince vesile olmak istedik. Bu projeye de o şekilde başladık. Tüm hayırseverlerden bu anlamda destek bekliyoruz" dedi.

Ağrılı öğretmenlerin bu örnek davranışı tüm halk tarafından takdirle karşılandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@