Öğretmenlere 26 Haziran’a Kadar Ek Ders Ödenecek

Öğretmenlere 26 Haziran’a Kadar Ek Ders Ödenecek

Eğitim öğretim yılı sonuna kadar ek ders ödemesi yapılacak.

 Koronavirüs pandemisi nedeniyle 16 Mart 2020 tarihinden beri kapalı olan ve açılması ihtimalinin zayıf olduğu okullarda, öğretmenlerin maddi gelir noktasında herhangi bir mağdruiyet yaşatılmayacak.

 Milli Eğitim Bakanlığı’nın genelgeleri ile açılan kurslar ve nöbet ücreti haricinde ders, ek ders, ders niteliğinde yönetim görevi gibi ödemeler, öğretmenler fiilen yapmış gibi ödenecek.

 Dolayısıyla öğretmenler 2019-2020 yılı Milli Eğitim Bakanlığı iş takvimine göre 26 Haziran 2020 tarihine kadar ek ders ödemesi alacak.

 Okulların fiilen kapatılması ve 2019-2020 eğitim öğretim yılının son günü olarak planlanan 19 Haziran 2020 Cuma günü sonrasındaki hafta içerisinde öğretmenlere mesleki çalışmalar kapsamında günlük 3 ve toplamda 15 saat olmak üzere ek ders ödemesi gerçekleştirilecek.

#EKDERS

www.mebpersonel.com (@mebpersonel)'in paylaştığı bir gönderi ()

 Yaz aylarında olası olarak yapılması planlanan telafi eğitimleri zayıf ihtimalle de olsa gerçekleşirse öğretmenlere ayrıca ek ders ücreti ödemesi yapılacak.

 2020-2021 eğitim öğretim yılı, iş takvimi ve yeni dönemle ilgili mesleki çalışma ve okulların açılmasıyla ilgili kararı Milli Eğitim Bakanlığı verecek ve eğitim paydaşlarına önümüzdeki hafta veya aylarda duyuracak.

Mebpersonel.com – Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum