banner476

Öğretmenlere Alan Değişikliği Konusunda Çalışmalar Sona Eriyor

Merakla Beklenen Öğretmenlere Alan Değişikliği Konusunda Çalışmalar Sona Eriyor.

Meb Personeli 28.12.2016, 18:44 28.12.2016, 18:51
Öğretmenlere Alan Değişikliği Konusunda Çalışmalar Sona Eriyor
MEB PERSONEL - Merakla Beklenen Öğretmenlere Alan Değişikliği Konusunda Çalışmalar Sona Eriyor. Detaylar Mebpersonel.com'da.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB’in alan değişikliği konusundaki çalışmalarının son noktaya geldiğini belirterek, alan değişikliğinin diplomaya bağlı yapılması gerektiğini bildirdi. Koncuk ayrıca, “Alan değişikliği bir sistemle, ihtiyaçlarımız doğrultusunda her yıl yapılmalı, kişiler gelecek yıllarda yeni sürprizlerle karşılaşmamalıdır.” dedi.

Genel Başkan, alan değişikliği konusunda resmi açıklamayı görmeden detay vermenin kamuoyunu yanıltmak olacağını da söyleyerek, “Bu tamamen MEB'in yetkisindedir ve beklenmelidir” diye konuştu.
Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “ Bilindiği üzere alan değişikliği konusunda MEB'in çalışma başlattığını duyurmuştum. Bu konuda çalışmalar artık son noktaya gelmiştir. MEB mutlaka alan değişikliğini yapacaktır, bundan kuşkumuz yok. Önce de duyurduğum gibi alan değişikliği diplomaya bağlı olarak yapılmalıdır. Alan değişikliği bir sistemle, ihtiyaçlarımız doğrultusunda her yıl yapılmalı, kişiler gelecek yıllarda yeni sürprizlerle karşılaşmamalıdır. Alan değişikliği konusunda resmi açıklamayı görmeden detay vermek kamuoyunu yanıltmak olur. Bu tamamen MEB'in yetkisindedir ve beklenmelidir.”
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (4)
Deniz 4 yıl önce
Mezuniyeti birden fazla alana kaynak olanlara, ikinci üni bitirenlere, Mezuniyet alanı dışına atananlara yönetmelik çerçevesinde tüm boş normlar açılarak alan değişikliği yapılmalıdır. Kılavuz...
Özlem 4 yıl önce
ikinci üniversite eğitimi alarak kendisini geliştiren öğretmenlere yol açılmalı alan değişikliği verilmeli.
Uğur guzelad 4 yıl önce
Alan değişikliğini çocuk oyuncağı zanneden yan alanli sınıf öğretmenlerinin önce sınıf öğretmenliğinden başka bi alana daha sonra değiştirdiği alandan memnun kalmayıp tekrar sınıf öğretmenliğine geçmek istemeleri akla mantığa sığar bi davranış değil. Daha önce alan değiştiren hiçbir öğretmene bir daha alan değiştirme hakkı taninmamalidir. Alan değişikliği hakki herkese 1 kez tanınmalı hic kimse tayin ister gibi her sene alan değiştirme hakkı istememelidir.
sınıfçı 4 yıl önce
mezun olduğum alana sınıf öğretmenliğine dönmek istiyorum kapsamı geniş bütün normlar açılmalı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@