Öğretmenlere Evde İngilizce  Eğitimi

Öğretmenlere Evde İngilizce Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Akçay, İngilizce bilmeyen öğretmenlerin, internet altyapısını kullanarak evinde dil öğrenmesini sağlayacak sistemi başlattıklarını söyledi

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmenlerin yabancı dil sorununu çözmek için düğmeye bastı. MEB Bilgi İşlem Dairesi'ne talimat verildi ve e-İngilizce projesi hayata geçirildi.

Bakanlık, 3 pilot ildeki uygulama ile internet altyapısını kullanarak İngilizce bilmeyen öğretmenlere evlerinde dil öğrenme imkanı sağladı. MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Volkan Akçay, 3 haftadır Rize, Aydın ve Muğla'da uygulanan projeden yaklaşık 600 kişinin yararlandığını söyledi. Sistemin pazartesi ve cuma günleri, 18.30 ile 21.30 arasında aktif hale geldiğini belirten Akçay, 3 saat boyunca kursiyerlerin interaktif şekilde İngilizce öğretmenleriyle iletişime geçtiğini kaydetti.

Kamu ve özel kurumlar arasındaki en büyük eğitim bilişim ağı altyapısını oluşturduklarını ifade eden Akçay, "İngilizce bilgisi sıfır olan öğretmenlerimize İngilizce öğretiyoruz. Bu sistem sayesinde öğretmenlerimiz İngilizce dil bilgisini ve kelime bilgisini geliştiriyorlar. Böylece öğretmenlerimiz yabancı dildeki teknoloji ile tanışacaklar. Bu dünyaya açılma projesidir" dedi.

BAKAN DİNÇER DE KATILACAK Evlerinde bilgisayarı olmayan öğretmenleri de düşünen bakanlık, sistemi mobil cihazlara entegre hale getirdi. Tablet bilgisayar ve akıllı telefonlarla da uyumlu olan e-İngilizce sistemiyle öğretmenler dilediği yerden sisteme girebilicek. Kişiye özel kullanıcı adı ve parola ile sisteme giriş yapan öğretmenler proje sayesinde İngilizce dil eğitimini, dışarıdan kurs almadan 3. kura kadar tamamlayabilecek. Test aşamasındaki projeye Bakan Ömer Dinçer'in de katılması için çalıştıklarını belirten Volkan Akçay, uygun bir zamanda Dinçer'in kursiyerlerin karşısına geçeceğini kaydetti.

Dinçer'in çok iyi seviyede İngilizce bildiğini ifade eden Akçay, kursiyerlere motivasyon kazandırmak için Dinçer'in sisteme katılmasının önemli olduğunu dile getirdi. Kursiyer öğretmenlerden sistemle ilgili olumlu geri bildirim aldıklarını da aktaran Akçay, önce etki araştırması yapacaklarını ve buna göre sistemi yaygınlaştıracaklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.