banner476

Öğretmenlere Rotasyon Ne Zaman Yapılacak?

Öğretmenlere Rotasyon Ne Zaman Yapılacak? 2017 yılında öğretmenlere rotasyon yapılacak mı? Rotasyonda son durum ne? MEB'den açıklama var mı?

Meb Personeli 22.01.2017, 14:14
Öğretmenlere Rotasyon Ne Zaman Yapılacak?

Öğretmenlere Rotasyon Ne Zaman Yapılacak? Öğretmenlere Rotasyon Ne Zaman Yapılacak? 2017 yılında öğretmenlere rotasyon yapılacak mı? Rotasyonda son durum ne? MEB'den açıklama var mı? Detaylar Meb Personel'de.

2017 Yılında Öğretmenlere Rotasyon Yapılacak. Konuyla İlgili Açıklama MEB İkgm'den Geldi. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Hürriyet'e özel açıklamalarda bulundu. O açıklamalarda öğretmenlere rotasyon kararı da açıklandı. Aydoğdu'nın açıklamasına göre 2017'de öğretmenlere rotasyon yapılacak.

Aydoğdu'nun açıklamasındaki o bölüm Mebpersonel.com'da:

2017’DE ROTASYON VAR

Öğretmen rotasyonu bizim kanunumuzda vardı. Nabi Avcı döneminde bu uygulanmadı, ama kanundaki hüküm duruyor. Şimdi Bakanımız ve müsteşarımızın bir talimatı olabilir diye çalışıyoruz. Bitirmek üzereyiz. 2017’de rotasyon var. Bunun öğretmenlerimizi mağdur edeceğini düşünmüyorum. Bir mağduriyet olmaması için bütün tedbirleri de biz alacağız.

YILDA 300 BİNE YAKIN ÖĞRETMEN YER DEĞİŞİKLİĞİ İSTİYOR

Yılda ortalama 300 bine yakın öğretmen yer değişikliği istiyor. Biz 100-110 bin arası öğretmenin yerini değiştiriyoruz. Eş durumu, sağlık, can güvenliği gibi nedenlere bu istekler geliyor. Mümkün olduğu kadar imkânlar ölçüsünde öğretmenlerin taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Bütün başvuruları elektronik ortamda alıyoruz. Hizmet puanına bakıyoruz. Öğretmen istediği bir okula kaç puanla atandığını görüyor. Şeffaf bir uygulamamız var. İlk atamalarda da yılda yaklaşık 200-250 bin öğretmenin başvurusunu değerlendirerek 50 bin öğretmeni sisteme katıyoruz. Elbette ki 900 bin civarında öğretmen olduğu zaman ister istemez bazı sorunlar da yaşıyoruz.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@