banner476

Öğretmenlere ve Devlet memurlarına düşük faizli memur kredisi veren bankalar hangileridir?

Devlet memurları düşük faizli kredi almak için, düşük faiz oranlarıyla memur kredisi veren bankaların hangileri olduğunu araştırıyor. Bazı bankalar 2020 yılında da devlet memurlarına özel olarak düşük faizli krediler vermeye devam edecek.

Meb Personeli 17.12.2019, 18:20
Öğretmenlere ve Devlet memurlarına düşük faizli memur kredisi veren bankalar hangileridir?

Bazı bankalar devlet memurlarına özel faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi vermektedir. Devlet memurları özel faiz oranlarıyla Vakıfbank, ING, Denizbank, Garanti Bankası ve Akbank’tan kredi alabilir. Bu krediler devlet memurlarına özel olarak hazırlanmıştır.

Denizbank Memur 
Kredisi Denizbank devlet memurlarına özel olarak %2,39 faiz oranıyla 60 aya kadar vadeli ve 55 bin TL limitli ihtiyaç kredileri vermektedir. Devlet memurlarının bu krediyi almak için nüfus cüzdanı aslını ve fotokopisini, gelir belgesini, kamu kimlik kartını, ikamet belgesini ve son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraflarını hazırlaması gerekir. Denizbank’ın devlet memurlarına özel kredileriyle ilgili bilgi almak için LİNK adresine tıklayabilirsiniz.


ING Memur Kredisi 


ING sadece devlet memurlarına özel olarak %1,74 faiz oranıyla 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Devlet memurlarının alabileceği bu krediye en fazla 60 ay vade verilmektedir. Bu kampanyada kredi tahsis ücreti, kredi miktarının %0,5’i kadardır. Bu kredi için devlet memurlarının sadece nüfuz cüzdanıyla başvuru yapması yeterlidir.

Vakıfbank Devlet Memurlarına Özel Kredi

 Devlet memurlarına verilen ihtiyaç kredilerinden devlet kurumlarında çalışan memurlar ve kadrolu işçiler, Emekli Sandığı, SSK emeklileri ve Bağ-Kur emeklileri faydalanabilir. Vakıfbank devlet memurlarına özel ihtiyaç kredilerinde 60 aya kadar vade ve %2,79 faiz oranı sunmaktadır. Vakıfbank’ın bu kredisinin üst limiti 70 bin TL olarak belirlenmiştir.

Akbank Devlet Memuru Kredisi 

Akbank’ın devlet memurlarına özel kredisine başvuru yapmak isteyen kişiler %1,25 faiz oranıyla 75 bin TL’ye kadar kredi alabilir. Bu kampanyanın kredi kullanım ücreti 210 TL’dir. Bunun yanı sıra kampanya kapsamında 3 ay ertelemeli ödeme yapılabilmektedir.

Halk Bankası Devlet Memuru Kredisi

 Halkbank devlet memurlarına özel olarak ihtiyaç kredisi sağlayan bankalardan bir tanesidir. Halkbank devlet memurlarına 60 aya kadar vadeyle ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredinin kredi tahsis ücreti 52 TL’dir.


İş Bankası Kamu Çalışanlarına Kredi
 İş Bankası’nın devlet memurlarına özel olarak sunduğu kredide en fazla 60 kadar vade verilmektedir. Kredinin ödeme planı kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. 
Ayrıca bu krediye SMS ile de başvuru yapılabilmektedir. Devlet memurları İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisi almak için T.C kimlik numaralarını, kredi tutarını ve aylık gelirini yazarak 4402’e kısa mesaj gönderebilir. Kredi onayı dakikalar içerisinde yapılmaktadır. Bu kredilere İş Bankası şubelerinden, intenet bankacılığından ve mobil uygulamadan da başvuru yapılmaktadır. İş Bankası 60 aya kadar vadeyle verilen krediler için gelir belgesi istemiyor. Şekerbank Devlet Memurlarına Özel İhtiyaç Kredisi Şekerbank da devlet memurlarına özel olarak ihtiyaç kredisi vermektedir. Şekerbank bu kredinin üst limitini 50 bin TL olarak belirlemiştir. Ayrıca kredinin faiz oranı ise %2,22’dir. Asgari vade 36 ay olarak belirlenmiştir. Bu kampanyada kredi tahsis ücreti ise 250 TL’dir.

QNB Finansbank Devlet Memurlarına Özel Kredi

QNB Finansbank devlet memurlarına özel olarak Kamu Finans maaş kredisi kampanyasıyla kredi desteği sağlamaktadır. Bu kredide 60 aya kadar vade ve %1,99 faiz oranı belirlenmiştir. Krediyi alacak kişilerin nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah belgesi ve devlet memuru belgesini hazırlaması gerekir. 
Başvurular QNB Finansbank şubelerinden yapılmaktadır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@