Öğretmenlere Yeni Görev , Dul Kadınların Tespiti

Öğretmenlere Yeni Görev , Dul Kadınların Tespiti

Öğretmenlere Yeni Görev , Dul Kadınların Tespiti

  Angarya işlerin bütün sorumlulukları öğretmenlerin sırtına yüklenmeye devam ediyor. 

Erzurum ilinin Karaçoban ilçesinde Karaçoban Kaymakamı Turgay GÜLENÇ , Merkez  ve köylerde eşi vefat etmiş kadınlara yönelik araştırma yapmak üzere öğretmenleri görevlendrmiştir. 

31 okulu bulunan Karaçoban İlçesinin bütün öğretmenleri ev ev gezerel onlarca köyde dahil olmak üzere eşi vefat etmiş kadınları bularak bu kadınlara yönelik araştırmalar yapacak ve bu durumu Kaymakamlığa rapor edecek...

Öğretmenlerin ilçede amiri konumunda bulunan Kaymakam Bey'in vermiş olduğu bu emir üzerine öğretmenler kar çamur demeden derslerin boş geçmesine bile kulak asmadan yüce Kaymakam Hazretlerinin " Dul Kadınlar Araştırmasını" yapmak üzere çoktan yollara düştüler bile...

Nerden nereye...

Bir zamanların en saygın mesleği olan öğretmenlik mesleği ayakçılık işlerinin gördürüldüğü itibarı olmayan bir meslek haline işte böyle getiriliyor.

Milli Eğitim Bakanının sahip çıkmadığı personeline önüne gelen vuruyor. 

Ey Kaymakam Bey; İlçe de bu görevi yapacak hiç bir memurun kalmadı da eğitim-öğretim faaliyetlerinin tam gaz devam ettiği bu dönemde dul kadınlar tespitini öğretmenlere yaptırıyorsun.

SONUÇ: Öğretmenlerin neredeyse herkes amiri konumda emir buyurmaktadır. Bakanlığın acil bir yönetmelik düzenleyerek Kaymakamları öğretmenlerin amiri konumundan çıkarmalıdır. Özellikle de küçük ilçelerde kaymakamlar egolarını öğretmenlerin üzerinde tatmin etme yoluna gitmektedirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum