banner476

Öğretmenlere ZAM geliyor! İşte yeni zam sistemi nasıl olacak?

Binlerce öğretmen gözünü gelecek zamlara çevirirken yeni bir gelişme yaşandı. Öğretmenlerin kariyer basamaklarına ve performansına göre yeni zam sistemi geliyor. Peki yeni zam sistemi nasıl olacak? İşte tüm merak edilenler

Meb Personeli 14.06.2017, 17:35 14.06.2017, 17:51
Öğretmenlere ZAM geliyor! İşte yeni zam sistemi nasıl olacak?

Öğretmenlerin zam sistemine yeni bir uygulama ekleniyor. Binlerce öğrenmenin dört gözle beklediği "öğretmen zam haberleri" ile ilgili yeni bir gelişme var. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, tarafından yapılan açıklama göre öğretmenlerin kariyer basamaklarına ve performansına göre yeni zam sistemi geliyor. Peki yeni zam sistemi nasıl olacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca, öğretmenlere yönelik "uzman" ve "başöğretmen" gibi kariyer basamaklarına göre, yeni bir ödül sisteminin öngörüldüğü model için çeşitli alternatifler mercek altına alındı.

KARİYER SİSTEMİNİN YANSIMALARI OLACAK

Semih Aktekin, şöyle konuştu: "Farklı alternatifler üzerinde çalışılıyor. Diyelim ki bir öğretmenimiz, uzman veya başöğretmen oldu, bu unvanı ilgili performans kriterlerini koruduğu sürece devam ettirecek. Her yıl, öğretmenlerimizin performansına tekrar bakılacak. Kariyer sisteminin maddi yansımaları olacak. Ancak maddi yansımalar, Maliye'nin bütçe imkanları doğrultusunda belirlenecek."

4 YILDA BİR YAPILAN SINAV

Öğretmenler için öngörülen 4 yılda bir yapılacak sınava ilişkin de açıklamalarda bulunan Aktekin, sınavın öğretmenin kendi alanı ve alan öğretimiyle ilgili bilgilerini, sınıf içi uygulama, ölçme, değerlendirme ve materyal tasarımı gibi yeterliklerini kapsayacağını bildirdi.

Yorumlar (13)
Gereksiz 3 yıl önce
Ne kadar gereksiz bir başlıkdır bu böyle! Hemen öğretmene zaaaam! Daha sistem yok ortada, bütçeye bakılacak diyo, verilecek artı 24 lira 99 kuruş zammın haberimi olur ilk günden, neyin algısıdır ki bu?
Öğretmen 3 yıl önce
Neymiş bu öğretmen arkadaş ya, yokmu başka memur.Şube müdürlerine,polislere,vergi dairelerine vs hepsine gelsin performans o zaman.her yıl yeni yeni icatlar hep öğretmene
Yine saçmaladılar 3 yıl önce
Saçmasapan işlerdenvazgeçin.göreve yeni başlayan öğretmenle 25 yıllık öğretmen bir olur mu
LA EDRİ 3 yıl önce
istemezük.
hakkı 3 yıl önce
zam mı yandaş toplama yöntemi mi? eğitim birsen li olmayanlara daha az maaş ödeme yöntemi olmasın...
İSA HEMİŞ 3 yıl önce
i̇nşaAllah uzman öğretmenlık gibi fiyasko ile sonuçlanmaz. zira bu uygulama adalet duygusunu zedeleyecek bir şekilde sonuçlandı ve hala bir düzenlenme yapılmadı. atı alan üsküdarı geçti. o tarihlerde at sahibi olmayanlar da yaya kaldı.
SAKARYALI 3 yıl önce
duyda inanma
öğretmen 3 yıl önce
atanamayan öğretmenler iş bulamama derdindeyken bunların haber yapılması bile doğru değil.o kadar haksızlık mağduriyet varken maaşlara zamdan bahsetmek hiç ne derece doğru
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@