banner476

Öğretmenleri Öğrencilerin Oyuncağı Ettiler!

Performans Değerlendirme Sistemi İle Öğretmenleri Öğrencilerin Oyuncağı Ettiler!

Meb Personeli 31.10.2017, 20:25 31.10.2017, 20:36
Öğretmenleri Öğrencilerin Oyuncağı Ettiler!

Öğretmenlere performans değerlendirme sistemi getiriliyor. Yeni sisteme göre öğrenciler ve veliler, öğretmenlere puan verecekler. Pilot uygulama başladı. Tüm okullarda hayata geçirilmesi planlanıyor.

Sendikalar eylem kararı aldılar. Öğretmenlerin tepkisi çığ gibi büyüyor. Fakat MEB geri adım atmıyor.

Öğrenciler şimdiden öğretmenleri notla tehdit etmeye başladılar. Öğretmenleriyle sözlü tartışmaya girmeye başlayan öğrenciler; öğretmenleri açık açık düşün puan vermekle tehdit ediyorlar.

Özellikle lise öğrencileri arasında bu durum popüler olmuş durumda. Öğretmenlere düşük not vermenin planlarını yapmaya başladılar.

Öğretmen-öğrenci hiyerarşisini şimdiden bozmuş olan bu sistem en kısa zamanda kaldırılmalıdır. Bu uygulama resmen öğretmenleri öğrencilerin oyuncağı haline getirmektedir. Öğretmenlerin itibarını yerle bir eden bu sistemden vazgeçilmelidir.

Mebpersonel.com olarak konunun takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Eğitim-öğretime ne ufak bir katkısı olmayan bu sistemle ilgili gelişmeleri takip ederek sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (16)
Öğretmen 3 yıl önce
Öğretmenleri madara eden bu sistem derhal kaldırılmalıdır. Kutsal mesleği ne hale getirdiler.... Mebpersonel ailesine duyarlılığından ötürü teşekkür ederim.
Nasr Ettin 3 yıl önce
Seçimlerde bende notumu vereceğim. Aklı basında öğretmenlerden bu tepkiyi bekliyoruz. Yalaka olanlar yine devam etsin yalakaligina
Kadir 3 yıl önce
Güzel bir yazı olmuş.Gerçekten öğretmenliği öğretmenin çok bunaltan pikolojisini bozan bir mesleğe çevirdiler. Öğrenci veli idare ... Öğretmen dersini mi anlatsın bunlarlar mı uğraşsın sosyal medyada öğretmen gözdağı verilmeye başlanmış bile... Meb te nasıl insanlar var öğretmene resmen düşman acaba okul yollarında çok mu tembeldiler öğretmene düşman olmuşlar.
Öğretmen düşmanı ne kadar meslek üyesi varsa buraya toplanın hep birlikte eğitimi katletmeyedevam , 3 yıl önce
Allah bin türlü belasınıversin bu hale getirenleri biz i ... bugün bir öğrencim bana aynen şunu söyledi hocam siz bana 80 verin ben size 100 ! Bu işler karşılıklı dedi . Doktora hakime avukata memura değerlendirme YÖK ama kutsal meslek ayaklar altında . Cehennemin dinine gitsin öğretmen düşmanları . Tarih öğretmenliği katleden bu politikayı asla affetmeyecek bu kutsal meslek peygamberlik mesleğidir peygamberi otla notla değerlendiremezsin !!!!!!!!!!!!!!!! Toplanın üşüşün şimdi tüm öğretmen düşmanları ! Binlerce güzel örneğin içinden tek bir tane kötü öğretmen seçilip medya tarafından allanıp pullanıp maskara edilen o da yetmezmiş gibi şirket anlayışıyla ayaklar altına alınıp notla ezilen bir milletin gözlerinin kör edilmeye çalışıldığı meslek oldu öğretmenlik madara maskara olduk . Düşene bir tekme de biz atalım anlayışındaki meslek sahipleri sizlere sesleniyoru bana dokunmayan yılan bin yaşasın demektesiniz .
halk 3 yıl önce
bu da denenmeli deneme tahtasına öğretmeni de koyun, koyun ki her şey düzelsin! düz zeltmediğiniz ne kaldı ki!!!
Muallim 3 yıl önce
Eğitim sistemi bu şekilde düzeltilemez öğretmenlerın saygınlıklarnı düşürüyorsunuz meslekten soğutuyorsunuz.
Hasan 3 yıl önce
Son bir ayda egıtımde garip şeyler oluyor
Sınıfcı 3 yıl önce
Ilkokul ogrencileri şimdilik olayin farkinda değiller. Onlar da liselilerden geri kalnazlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@