banner476

Öğretmenlerin Adaylık Seminerleri Ne Zaman Başlayacak?

Öğretmenlerin Adaylık Seminerleri Ne Zaman Başlayacak?

Meb Personeli 13.09.2020, 14:58 13.09.2020, 15:28
Öğretmenlerin Adaylık Seminerleri Ne Zaman Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığına atanan öğretmenler ilk sene aday öğretmen olarak değerlendiriyorlar ve ilk senelerinde adaylıklarını kaldırmaları için adaylık seminerlerine katılmak zorundalar.

Seminerler sonrasında da adaylık kaldırma sınavına girip başarılı oldukları takdirde adaylıkları kalkıyor ve asil öğretmenliğe geçiş yapılıyor.

Ancak yaşanan pandemi sebebiyle ülkemizde mart ayından itibaren adaylık seminerleri yapılmadı.

Tüm il/ilçe milli eğitim müdürlükleri adaylık seminerlerinin ertelendiğini duyurmuştu. 

21 Eylül'de başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılında yüz yüze eğitim sadece okul öncesi ve 1.sınıflara açılacak. Diğer sınıfların durumu ise daha sonra belli olacak.

Tüm bu belirsizlikler içinde aday öğretmenlerin alması gereken seminerlerin de ne zaman ve nasıl yapılacağı belirsizliğini koruyor. Konu ile ilgili milli eğitim bakanlığından henüz resmi yazı gelmedi.

ONLİNE OLARAK YAPILMASI GÜNDEMDE

Ülkemizde halen devam eden pandemi sebebiyle adaylık seminerlerinin de tıpkı dersler gibi online/uzaktan olarak yapılması kuvvetle muhtemel gözüküyor. Ancak yine de bakanlıktan gelen resmi yazıya göre bu durum değişebilir yüz yüze olarak da alınabilir. Ne zaman başlayacağı konusunda ise il/ilçe milli eğitim müdürlükleri bakanlıktan gelen yazıya göre hareket edecekler.ÖZEL/MEBPERSONEL

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@