banner476

Öğretmenlerin Alan Değişikliği SON DAKİKA Değişikliği

Öğretmenlerin Alan Değişikliği SON DAKİKA Değişikliği

Meb Personeli 26.09.2012, 14:22 26.09.2012, 14:22
Öğretmenlerin Alan Değişikliği SON DAKİKA Değişikliği
 
İl içi alan değişikliğinde Sınıf Öğretmenlerinden yan alanları ‘Türk Dili’ ve ‘Matematik’  olanların kılavuza göre sadece lise Türk Dili ve Edebiyatı’na ve Lise Matematik Öğretmenliğine geçiş hakkı tanınmasının çarpıklığına dikkat çekmiştik. Eğitim-Bir-Sen olarak bu gün İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak ile yaptığımız görüşmede sıkıntıların giderilmesini beklediğimizi belirtmiştik. Bakanlık talebimizi olumlu bularak yeni adım attı.

 

İl içi alan değişikliği takvimi bu gün itibariyle 17.00’da sona erdi. Süre uzatılması ve yan alanları ‘Türk Dili’ ve ‘Matematik’  olanlar başta olmak üzere yaşanan sıkıntıları ileterek çözüm istemiştik. Bakanlık taleplerimizden iki tanesine daha olumlu yaklaşarak oluşabilecek mağduriyetin önüne geçmeye karar vermiş gözükmektedir. Alan değişikliğinde yeni değişikliğin uygulanabilmesi için sürenin uzatılması gerekiyor.

 

Bakanlığın sorunsuz bir alan değişikliği için diğer taleplerimizi de dikkate almasını ve süreyi uzatmasını bekliyoruz.

 

Bakanlıktan İllere Acil Koduyla Geçilen Açıklama:

 

 

 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN DİKKATİNE!

 

 Sınıf Öğretmenlerinden Yan alanı “Türk Dili” olanlar “Türkçe”, Yan alanı “Matematik” olanlar “İlköğretim Matematik”  alanına alan değişikliği isteklerinin kabul edilerek onaylanması gerekmektedir.  Bu konudaki Talim ve Terbiye Kurulunun 26/09/2012 tarihli ve 5357 sayılı yazılarının bir örneği ekte gönderilmiştir.

 

Bilgilerinize


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@