banner476

Öğretmenlerin İl Dışı Atamalarda Tercih Edecekleri Okullar

Öğretmenlerin iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları bugün başlıyor. Öğretmenler il dışı yer değiştirmede hangi okulları tercih edebilecekler? İşte cevabı.

Meb Personeli 15.06.2017, 09:23 15.06.2017, 09:37
Öğretmenlerin İl Dışı Atamalarda Tercih Edecekleri Okullar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen takvim dahilinde bugün iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları başlıyor.

Yer değiştirme başvurusunda bulunmak isteyen öğretmenler 15 Haziran 2017 ile 21 Haziran 2017 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. Başvuru süresi boyunca tüm gelişmeler mebpersonel.com sitesinde olacak.

Peki 2017 yılı il dışı isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvurularında hangi okullar tercih edilebilecek?

Öğretmenlerin il dışı yer değiştirmelerinde tercih edebilecekleri okulların listesi henüz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmadı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından il dışı yer değiştirmelerde tercih edilebilecek okulların listesi ve kontenjanlar açıklandığı anda sizlerle paylaşacağız.

İl dışı yer değiştirme süresi boyunca tüm gelişmeleri mebpersonel.com sitesinde bulabilirsiniz.

Mebpersonel.com

Yorumlar (7)
Defne 3 yıl önce
Hani liste nerede
Erdal 3 yıl önce
Il dışında her zaman ki gibi en kötü yerler. Özür grubuna açılan yerlerin onda biri yok. 40 yıllık öğretmen bile olsan iyi bir yere gidemezsin. Bu nasıl iş?
Atabey 3 yıl önce
Yine dağ fare doğuracak yine hayal kırıklığı olacaktır.meb hep il dışı tayini isteyenleri mağdur edecektir zerre kadar inancım yok.
Ela 3 yıl önce
Liste istiyoruz.meb gerçek ihtiyaclari aciklasin lütfen. Yillarca ogretmenlik yapip 5. 6.hizmet bolgelerine mi gidelim.
Fatoş 3 yıl önce
Meb bianönce listeyi açiklamali.Meb neyi bekliyor.
osman üstünoglu 3 yıl önce
il dışı açıldı ama kontenjan belli deil. okullarda ki öğretmen ihtiyacı belli oldu ancak kaç tane ihtiyaç var bilmiyoruzzzzz
yaren 3 yıl önce
ilaç niyetine izmirde tek bir yer bile açılmamış

Gelişmelerden Haberdar Olun

@