banner476

ÖĞRETMENLERİN KARİYER SİSTEMİ NASIL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2017-2023 Öğretmen Strateji Belgesinde yer alan 'uzman' ve 'başöğretmen' gibi kariyer basamaklarına göre, yeni bir ödül sisteminin öngörüldüğü modelin hayata geçirilmesi için çeşitli alternatifler mercek altına alındı.

Meb Personeli 14.06.2017, 16:06
ÖĞRETMENLERİN KARİYER SİSTEMİ NASIL OLACAK?

Öğretmen Strateji Belgesi'nde yer alan kariyer basamakları uygulamasının nasıl gerçekleştirileceği konusunda bilgiler aktaran MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, şöyle konuştu:

"Farklı alternatifler üzerinde çalışılıyor. Diyelim ki bir öğretmenimiz, uzman veya başöğretmen oldu, bu unvanı ilgili performans kriterlerini koruduğu sürece devam ettirecek.”

Getirilmesi düşünülen performans ve kariyer basamaklarına ilişkin açıklamada bulunan Aktekin, öğretmenlerin performansının her yıl tekrar değerlendirileceğini belirterek “Kariyer sisteminin maddi yansımaları olacak. Ancak maddi yansımalar, Maliye'nin bütçe imkanları doğrultusunda belirlenecek." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (1)
selçuk 3 yıl önce
15 yılını dolduran uzman 20 yılını dolduran şartsız sınavsız başöğretmen olacak ve 12 yıllık bu sorun acilen öncelikli olarak çözülecek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@