banner476

Öğretmenlerin " Seminer Online Olsun" Talebine Cevap Bugün Gelebilir

MEB iş takvimini açıkladı öğretmenler 24 Ağustos'tan itibaren okullarda olacak.

Meb Personeli 21.08.2020, 11:55
Öğretmenlerin " Seminer Online Olsun" Talebine Cevap Bugün Gelebilir

Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 yılı iş takvimini açıkladı. Açıklanan takvime göre öğretmenler 24 Ağustos'tan itibaren görev başı yapacak. Seminer faaliyetleri okullarda yüz yüze yürütülecek. Koronavirüs önlemleri kapsamında okullarda yüz yüze eğitim öğretim faaliyetleri 21 Eylül tarihine ertelenmişti. Seminerlerin de risk olduğunu iddia eden öğretmenler, seminerlerin online olmasını veya 15 Eylül tarihi sonrasına ertelenmesini talep ediyor. Bunun için sosyal medyada kampanya başlatan öğretmenler, seminer online olsun diyor.

 

Korona virüs salgını nedeniyle okullarda yüz yüze eğitim tarihi ertelenirken öğretmenlerin seminerler için okullara çağrılmaları sosyal medyada öğretmenlerin tepkileriyle karşılandı.Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, "Mesleki çalışma programı, 24-28 Ağustos arasında Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerimizin katılımıyla okullarımızda gerçekleştirilecektir." ifadelerini kullandı.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bu açıklama öğretmenlerin tepkisine neden oldu. Korona virüs salgını nedeniyle okulların açılmasının ertelenmesine rağmen öğretmenlerin seminerler için okullara çağrılmasına tepki gösteren binlerce öğretmen tepkilerini sosyal medyadan dile getirdi.Öğrencileri bekleyen görünmez tehlike… Eğitimde başka tartışmalar sürerken işte unutulan korkunç gerçek


İşte o tepkilerden bazıları: 

Seminerlerde sunulan uygulamanın yüzyüze yapılanı ile online olanı arasında hiç bir fark yokken öğretmenleri bunca risk altında bırakmak neden?   
@ziyaselcuk @tcmeb #seminerleronlineolsun #semineronlineolsunsesimiziduyun #semineruzakegitimyakin

#semineronlineolsunsesimiziduyun 

Söyleyecek söz bırakmadınız 21 Eylül'de okulların açılmasını zorlaştıracak bu karardan belki bir ihtimal vazgeçersiniz diye bekliyoruz.. 

Yarın çok geç olmakla meşhurdur ne olur bizi duyun cafeye bile gitmedim ama havaalanına giricem lütfen bakanım gittiğimiz yerler çok riskli ailemiz yok çiçeği burnunda ögretmenler çok tedirgin Endişeli surat
@adnanboyaci @ziyaselcuk @AtesAtesKara #semineronlineolsunsesimiziduyun

#semineronlineolsunsesimiziduyun
Kapalı alanda tedbirlerin bir yere kadar olduğu uzmanlarca da dile getiriliyor zaten başka ülkelerde okulların açılıp 1 hafta kapatılmasının nedeni de bu.
Kapalı alanda toplantı yapacağız 50 kişiyle.
@ziyaselcuk

Sosyal medyada yayılan bir iddiaya göre seminerlerin online veya yüz yüze olması ile ilgili ilerleyen saatlerde net bir açıklama yapılacağı ifade ediliyor. MEB PERSONEL.COM olarak biz de gelişmeleri takip ediyoruz.
 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@