banner476

Öğretmenlerin talep ettikleri yerlerde norm kadrolar dolu...

MEB norm kadro fazlalığı nedeniyle eş durumundan tayin bekleyen öğretmenlerin atanamadığını açıkladı.

Meb Personeli 08.09.2012, 18:21 08.09.2012, 18:21
Öğretmenlerin talep ettikleri yerlerde norm kadrolar dolu...

 Eş durumundan atama isteyen öğretmenler hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), “Tek engel, öğretmenlerimizin yoğun olarak talepte bulundukları illerin ve yerlerin norm kadrolarının genellikle dolu olmasıdır” dendi.  MEB’in bilgi notunda 2012 yılında isteğe bağlı il içi ve iller arası atamalara yapılan başvuru ve ataması yapılan öğretmenlerin sayısı ile özür grubu atamalarına ilişkin rakamlar açıklandı. Türkiye’de mevcut öğretmen sayısı dikkate alındığında doluluk oranının yüzde 85 olduğu belirtilen açıklamada, “Bu öğretmenlerden 17 bin 333 sınıf öğretmeni yeni eğitim sisteminden (4+4+4) dolayı norm kadro fazlasıdır. Bunun dışında norm fazlası öğretmen sayısı ise 33 bindir. Norm fazlası öğretmenler fiilen derse girmeden maaş almaktadır. Norm fazlası öğretmenlerin devlete maliyeti yıllık 1 milyar liranın üstündedir” denildi. 

‘Hassas davranıyoruz’
Açıklamada, şunlar dendi: “Bakanlığımız bütün öğretmenlerimizin eşleri ile birlikte aynı mahalde görev yapmaları konusunda son derece hassastır. Tek engel, öğretmenlerimizin yoğun talepte bulundukları illerin ve yerlerin norm kadrolarının genellikle dolu olmasıdır. Norm kadrosu dolu olan illere öğretmen ataması yapıldığında ise bu öğretmenler fiilen derse girmeyeceği gibi ayrıldıkları okullarda da öğretmen olmaması nedeni ile derslerin boş geçmesi durumu ile karşı karşıya kalınacaktır.”


MİLLİYET
Yorumlar (18)
misafir 8 yıl önce
anne+baba+çocuklar=diğer çocuklar>4+4+4
mağdur 8 yıl önce
benim istediğim ilde fazlalık olabilir amabize atamayı ilçe bazında yaptırdı ve şu an o ilçenin köylerine ücretli öğretmen verilecek. ben de davamı açıp kazanacağım.meb bunu istiyor. bu yazının da çıktısını aldım. inşallah yarın mahkemeye başvuracağım.
mağdur 8 yıl önce
bir önceki yazdığım yorumu sanırım sakıncalı buldunuz.ama ben gerçekleri yazdım.
fzk 8 yıl önce
bu ne şimdi...ek yerleştirme yapılmayacak demekmi...yoğun çalışmaları sonucunda bunamı karar vermişler...
Sınıf ogretmeni 8 yıl önce
yeni sistemden yani idarenin aniden yaptıgı bu uygulamadan dolayı es durumu özründen dolayı mağdur edilen sınıf öğretmenlerine acilen çözüm bulunmalıdır. bu mağduriyet hem mevzuata hemde vicdanlara aykırıdır.
ALLAH SİZİ KAHRETSİN BECERİKSİZLER NERDEYSE BİZİ SUÇLAYACAKLAR YA. 8 yıl önce
madem öyle şart koşmadan sinifçilara branşa geçme imkani veri̇n bu kadarina kafanız çalışmıyor mu?
sınıfçı türkçe sosyal anlatamaz mı !!!
TAYİNİ ÇIKANLARA KOŞULSUZ ŞARTSIZ GERİ DÖNME İMKANI VERİN O ZAMAN!!!!!!!!!! 8 yıl önce
yok gitmemis olsun yolluk almamis olsun yok ilişik kesmemiş olsun ben nebileyim sistemi bu kadar batıracağınızı ben 1 sene eşimden ve çocuğumdan ayrı kalamam bakan bey rapor alırım gitmem okula bu kadar! dava açar beklerim bize günah değil mi sen çözüm üret diye bakanlık yapıyorsun ama sorun çıkarıp bize çözdürmeye çalışıyorsun
Sadece kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar 8 yıl önce
bizim talep ettiğimiz yerde 7 okuldan beşinde öğretmen yoktu. yani ilçede 5 tane norm açığı vardı. zaten o yüzden o ilçeyi istedik. şimdi soruyorum . 7 okuldan 5'inde öğretmen yoksa burada öğretmen açığı yok mu demek.. yoksa norm farklı birşey mi.. sadece kamuoyunu
yanıltma peşindeler.. ne yapalım artık davayı açacağız.. bizi bu hale getirenler utansın.. nefret ettirdiler meslekten..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@