Öğretmenlik mesleğinin itibarı ayaklar  altına  alınmıştır

Öğretmenlik mesleğinin itibarı ayaklar altına alınmıştır

Öğretmenlik mesleğinin itibarı ayaklar altına alınmıştır

Kamuda eşit işe eşit ücret düzenlemesi ile eşe dosta ücret düzenlemesi yapan ve öğretmenleri zurnanın son deliği konumuna getiren hükümet toplu sözleşme masasında öğretmenlere hak ettikleri ek ödemeyi vermezse Türkeğitimsen tarihin en büyük öğretmen mitingini yapacağını yüğksek sesle her ortamda konuşmaya başlad 

Türkeğitimsen'in en yetkili ağzından alınan
bilgilere göre, Toplu sözleşme masasında öğretmenlerin ek ödemeleri  çözümekavuşturulmazsa  Türkiye'nin en  büyükmitingini  Ankara da hiç bir masraftan kaçınmadan yapacaklarını açıkladı.

Ayrıca Türkeğitimsen olarak öğretmenlerimizin sadece  para ile  gündemegelmesinden  rahatsızlık duyuyoruz diyen yetkililer, Öğretmenlik mesleği peygamberlik mesleğidir. Öğretmenlik mesleğinin itibarı ayaklar  altına alınmıştır. dedi.

Hükümetin ve  özellikle Milli Eğitim Bakanının öğretmenlere karşı olan tutumu ve söylevlerini içlerine sindiremediklerini açıklayan yetkililer, Toplu sözleşme masasından öğretmenlere ek ödeme çıkmazsa kesinlikle masada olmayacaklarını ve öğretmenlerle  birlikte meydanları dolduracaklarını dile getirdi.

Türkeğitimsen'in toplu sözleşme masasından öğretmenlerin lehine hatrı sayılır bir ek ödeme çıkmazsa,  Ankara'da onbinlerce öğretmenle  birlikte Milli Eğitim Bakanlığına yürümesi bekleniyor.

Umarız öğretmenler lehine açık bir şekilde taraf olan Türkeğitimsen'in bu tavrı diğer sendikalara da örnek olur.

Keza Eğitimsen'in KCK eylemleri , Ana dilde eğitim , 4+4+4 düzenlemesi ve İmam hatiplerin açılması gibi öğretmenleri yakından ilgilendirmeyen konulara karşı neredeyse her hafta yapmış olduğu   bırakma eylemini bir kaç günde öğretmenlerin özlük hakları noktasında yapması bekleniyor.

Eğitimbirsen'in ise Filistin mitingi, Irak mitingi gibi bir çok alanda yapmış olduğu mitingleri bir kez de olsa üyesi olan öğretmenler için yapmasını en çok üyeleri istemektedir.

Türkeğitimsen'i bu noktada eleştirecek tek kelime yoktur.

Öğretmenlerin ek ödeme sorunu ve diğer tüm konularda öğretmenlerin yanında meydanlarda sadece Türkeğitimsen bulunmaktadır. Bu noktada yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım.

Sonuç olarak; Eğitimcilerin beklediği ortak tavır bütün sendikaların bir kez olsun öğretmenler adına ortak eylem yapmasıdır. Ancak bu imkansız gibi gözükmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.