Öğretmenlik Meslek Kanunu Konusunda Son Dakika Gelişmesi

Herkesin merakla beklediği Öğretmenlik Meslek Kanunu Konusunda Son gelişmeleri mebpersonel.com sitemizde

Meb Personeli 19.02.2020, 20:20 19.02.2020, 21:33
Öğretmenlik Meslek Kanunu Konusunda Son Dakika Gelişmesi

Milli Eğitim  Bakanı Ziya SELÇUK'un göreve başlamasında sonra 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında eğitim camiasının merakla beklediği konuların en önemli başlıklarından biri  de Öğretmenlik Meslek Kanunu'dur. Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda çalışmlarına son sürat devam ederken Öğretmenlik  Meslek Kanunun bu denli gecikmesinin en önemli sebebi ekonomik boyutu,  yapılan çalışmalarda mevcut degişiklikler ile  bütçeye yıllık 6 katrilyon  gibi bir miktarda yük getireceği öngürülen Öğretmelik Meslek Kanunu için bakanlık yetkililerin Bakan ZİYA SELÇUK'a iki aşamalı bir plan sundukları Öğretmenlik Meslek Kanununda bütçeye ek bir gider oluşturmayacak düzenlemelerin öncelikle ele alınıp kanunlaşması   ve devamında ise bütçe imkaanlarına göre zaman içinde bütçe kalemli değişikliklerin yapılıp 2023 yılına kadar çalışmanın sona erdilirmesi teklifi fakat bu teklife sıcak bakmayan Bakan Ziya SELÇUK  böyle bir uygulamanın sakat bir doğum olacağı ve  kanunun tümüyle ele alınıp bir seferde yasallaşması yönünde talimat vermesiyle birlikte  Öğretmenlik Meslek Kanunu için bir süre daha bekleneceği ve bütçe kısmı çalışmaları için Maliye Bakanlığının ikna edilip kanunun tek seferde yasallaşması yönünde çalışmalar devam edecek.

Öğretmenlik meslek kanunu kapsamında yapılan içerik çalışmalar hakkındaki bilgileri ise bir sonraki haberimizde siz değerli mebpersonel.com ziyaretçileri ile paylaşacağız..

Bu konudaki gelişmleler için  mebpersonel.com twitter adresimizi takip edebilirsiniz.

BU KONUDAKİ GÖRÜŞLERİNİZİ YORUMLAR KISMINDA DİLE GETİREBİLİRSİNİZ

Özel HABER - MEBPERSONEL.COM

Yorumlar (7)
Bi adem 1 ay önce
İnşAllah öğretmenler aleyhine madde yoktur
Mehmet Emin Batmaz 1 ay önce
Korkarım ki erteleye erteleye bu kanun kadük kalacak... Bu olağanüstü şartlar altinda bütçe hususunun halli pek mümkün görünmüyor. Sayın Bakanımızın zamanında bu kanun bir an evvel çıkmazsa çok yazık olacak...
Memur Öğretmen 1 ay önce
Öğretmenlik mezunu MEB'de çalışan memurlar var. Alın size ekonomik çözüm. Memur Öğretmenler sınıflarına dönsün Sayın Bakanım.
Memet 1 ay önce
Konu eğitimde bütçeye bakilmamali
Ugur 1 ay önce
Ülkede ki coğu eğtim kurumu toplumun sorunlarına çözüm yaratamıyor, hepsi hazırcı. Bunn yerine liselerin çoğunu meslek lisesine çevrirsenz ülkenn gelecgini kurtarrusnz.
Hayırlısı 1 ay önce
Kanunun sakat olduğu daha rahimdeyken belli oldu öyle ya da böyle öğretmenleri sınıflayacak her kanun sakattır beyinsizdir gereksizdir
Köyceğizli 1 ay önce
Allah bilir ya Ziya hocamız bu kanunun çıktığını görmez. Ziya hocamız giderse kanun da gider.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@