Okul Öncesi Eğitimde Durum Daha Da Karıştı!

Okul Öncesi Eğitimde Durum Daha Da Karıştı!

MEB'in yayımladığı yazıda okul öncesi için değişik kararlar var.

 Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi eğitimi için şartların değerlendirilerek il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin uzaktan eğitime geçmesi kararı alabileceği resmi yazıyı illere gönderdi. Bu yazı, farklı ve adil olmayan uygulamalara da kapı araladı.

 Bilindiği üzere Türkiye'de 81 il ve 1000 civarı ilçe bulunmaktadır. Bakanlığın böyle hassas bir konuda yetkiyi il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine vermesi doğru değildir. Doğru olanı tüm Türkiye'de bütün ana okullarının yüz yüze eğitime kapatılmasıdır.

 Bu uygulama ile aynı şartlarda ve hatta daha ağır şartta olan yerlerin yüz yüze eğitime kapatılmaması, bazı yerlerde tüm okulların bazı bölgelerde sadece köy okullarının, bazı bölgelerde ise belirli köy okullarının veya merkezi okulların eğitime kapatılması kararı verilecektir.

 İddiaya göre kararın alınmasından sonra Samsun ve Şanlıurfa illerinde bazı ilçe milli eğitim müdürleri şartlar ne olursa olsun okulları yüz yüze eğitime kapatmayacaklarını açıklamıştır.

 Bakanlığın, acilen yazıyı geri çekmesi, yoruma ve uygulama farklılığına kapalı, kapsayıcı ve Covid-19 pandemisi tedbirlerine uygun olarak tekrar yazı yayımlaması şarttır. Eğer önlem alınmazsa binlerce öğretmen, öğrenci ve veli mağdur olacaktır.

 Mebpersonel.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.