Okul öncesinden 5. sınıfa tüm Öğrencilere Her Gün Süt Dağıtılacak.

Okul öncesinden 5. sınıfa tüm Öğrencilere Her Gün Süt Dağıtılacak.

Ana sınıflarıyla ilköğretimin ilk 5 sınıfındaki öğrencilere her gün süt dağıtılacağını bildirdi.

 Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Erdoğan, resmi eğitim kurumlarında okul öncesinden 5. sınıfa kadar eğitim gören yaklaşık 7 milyon öğrenciyi ilgilendiren yeni bir uygulama ve müjdeyi paylaşmak istediğini belirtti. 

Erdoğan, şöyle konuştu:
''Anasınıfı ile 5. sınıf arasında eğitim gören çocuğumuz için yeterli beslenmelerine bir katkı olarak yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz.
Şimdi bu yıl başlamak üzere, resmi eğitim kurumlarında okuyan bu öğrencilerimize her gün süt dağıtımına başlıyoruz. Zengin fakir demeden, asla bir ayırım yapmadan ana sınıfı, 1, 2, 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerimize bugün itibariyle 7 milyon 63 bin 768 yavrumuza, haftada 5 gün, en az 200 mililitre uzun ömürlü kutu süt dağıtacağız."

Süt üreticileri sevindi
Başbakan'ın açıklaması süt üreticilerini sevindirdi.
Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, Başbakan'ın açıklamasının sektörde müjde olarak algılandığını söyledi.
Suiçmez, şunları kaydetti:
''Hükümetimize süt üreticileri adına teşekkür ediyoruz, piyasada arz-talep dengesini ayarlama ve öğrencilerin gelişimine katkı sağlaması açısından son derece sevindirici bir karar. 
Üretici pazar bulma noktasında rahatlayacak. Bundan sonra istikrarlı bir ilerleme olacak. Bir kaç yıl içerisinde buraya harcanan paranın sağlık giderleriyle ilgili genel bütçeye katkı sağlayacağını biliyoruz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.