Okul Yöneticilerine Seminer Yolda

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre tüm okul yöneticileri TEOG'la ilgili bilgilendirme toplantılarına katılacak. Böylece okul yöneticileri TEOG hakkında bilgilendirilerek öğrenci ve velilerle aralarında yaşadıkları diyalog sorunlarını çözecek

Meb Personeli 25.06.2014, 09:04 25.06.2014, 09:05
Okul Yöneticilerine Seminer Yolda
 Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden tüm il valiliklerine gönderilen resmi yazıda TEOG'un ilk kez bu yıl yapıldığı ve bu sınavdan alınan puanlarla liselere yerleştirme yapılacağı belirtildi. Bu süreçte öğrenci ve velilere daha sağlıklı bilgilerin aktarılması amacıyla 25 Haziran günü bakanlık uzaktan eğitim merkezi aracılığıyla il ilçe şube müdürleri başta olmak üzere ilköğretim kurumlarında görev yapan tüm müdür müdür yardımcıları ve müdür baş yardımcılarının uzaktan eğitime katılması istendi. 
Uzaktan eğitim programı 25 Haziran Çarşamba günü saat 10:00'da bilgisayar ortamında yapılacak. Söz konusu eğitime katılarak yöneticilerin kendini bu alanda geliştirmelerinin önemine vurgu yapıldı ve her yöneticinin bu sınav bilgilendirme programına katılması tavsiye edildi. Yöneticilerin sınav hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olması veli ve öğrencilerle daha rahat iletişim kurmasını sağlayacaktır.  
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@