banner476

Okullara Norm Kadro Uyarısı

Okullara Norm Kadro Uyarısı

Meb Personeli 28.06.2014, 10:26 28.06.2014, 14:09
Okullara Norm Kadro Uyarısı
 Yürürlükten kaldırılan 10/08/1999 tarihli ve 23782 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin 15.c/2 maddesindeki hüküm gereğince, öğretmenlerin öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri (sınıf öğ. / rehberlik / sosyal kulüp) görevine ait ders saati ilgili öğretmenin alanının ders yüküne eklenmekteydi.
18/06/2014 tarihli ve 29034 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı

Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına ilişkin Yönetmelik ile öğretmenlerin, öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri (sınıf öğ. / rehberlik / sosyal kulüp) görevine ait ders saatinin ilgili öğretmenin alanın ders yüküne eklenmesi hükmü kaldırılmıştır.

Bu nedenle;

1)Öğretmenlerin öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri (sınıf öğ./ rehberlik / sosyal kulüp) görevine

ait ders saatinin ilgili öğretmenin alanın ders yüküne eklenmemesi gerekmektedir.

2)Ders yüklerinin ilgi Yönetmelik hükümleri gereğince tekrar kontrol edilmesi, varsa eksik ve

hataların düzeltilerek normların tekrardan hatasız yapılması gerekmektedir.

Okul idarecilerinin, norm kadro güncellemelerini öğretmenlere duyurmasında fayda vardır. Çünkü il dışı yer değiştirmelerinin ardından tekrar il içi yer değiştirmeleri, özür grubu yer değiştirmeleri ve ilk atama yapılacaktır.
Gazatekamu.com
Yorumlar (7)
gazete 6 yıl önce
http://gazetekamu.com/okullara-norm-kadro-uyarisi.html kaynak lütfen
sosyalci 6 yıl önce
aklınız başınıza yeni mi geldi ? peki haziranda atananlara yapılan haksızlık ne olacak. ben ilk tercihime norm kadrolar güncellenmediği için atanamadım. 2. tercihime atandım. temmuzda benim gibi mağdur olanlara da yeni başvuru hakkı tanınsın .
ali 6 yıl önce
bu uyarı norm kadro fazlası olanlar için faydalımı değilmi bilgisi olan varsa yazarsa sevinirm..
ali 6 yıl önce
karman çorman
sınıf rehber öğretmenliği sorunu 6 yıl önce
müzik resım gıbı branş öğretmenlerı haftada bır saat sınıfı gördüğü için cocukları tanıyamıyorlar 1200 öğrencıyı nasıl tanıyalım el ınsaf! sınıf rehber öğretmenı olmak ıstemıyorum benım gıbı düşünenler destek cıksın osınıftakı öğrencıyı tanıyamıyoruz lütfen ıstemeyen müzikçiye resım öğretmenıne sınıf rehber öğretmenliği verılmesın allah rızası ıcın
cecile 6 yıl önce
bizim okul ilkokula dönüşecek bu durumda biz norm fazlası olacağız ancak ben eş durumu özründen de tayin isteyeceğim ağustosta.peki norm fazlası olunca tayin istemem gerekiyor mu?ya da tayin istersem eş durumu özründe sıkıntı oluşur mu?
ORHAN 6 yıl önce
bu yazı resmi bir yazı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@