banner476

Okulların Altyapısı Bir Ay İçinde Bitecekmi?

İstanbul Milletvekili Umut Oran Okulların açılmasına bir ay kala eksik altyapı, velilerin kaygılarını ve okulların yaşayacağı kargaşayı sordu.

Meb Personeli 19.08.2012, 15:01 19.08.2012, 15:01
Okulların Altyapısı Bir Ay İçinde Bitecekmi?
 
 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA

 

            Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim.

 

Umut Oran

İstanbul Milletvekili

 

            Okulların açılmasına bir ay kala bu yıl uygulamaya geçecek olan 4+4+4 sistemi için sınıflar ve binaların onarımının ve yenilenmesinin devam ettiği belirtilmektedir. İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız; 66 aylık çocukların büyük çoğunluğunun 2012-2013 eğitim döneminde okula gidemeyeceğini, aksi takdirde 66 aylık çocukların tümünün okullara kaydının yapılması durumunda İstanbul'daki sınıfların ortalamasının 80 çocuğa çıkabileceğini açıkladı. Bu kapsamda;

 

1. Okulların açılmasına sadece bir ay kalmışken velilerin kafasında oluşan karışıklığı ve kaygıyı nasıl gidereceksiniz?

 

2. İstanbul Milli Eğitim Müdürü'nün açıkladığı 4+4+4 sistemiyle ilgili alt yapı sorunlarını 1 ay içinde nasıl bitireceksiniz?

 

3. İstanbul'da halen ilköğretim okullarında, sınıflara göre ortalama öğrenci mevcudu sayısı kaçtır? 66 aylık çocukların tamamının okula başlaması durumunda bu mevcut birinci sınıflarda kaça çıkacaktır?

 

4. 66 aylık çocukların bir kısmı okula gidip bir kısmı gitmediği takdirde sınıflarda yaş seviyelerindeki farktan oluşacak düzensizliği nasıl önleyeceksiniz?

 

 

 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@