banner476

Ömer DİNÇER , Talim Terbiye kurulu kitap inceleme komisyonunu dağıttı

Meb Ömer DİNÇER , Talim Terbiye kurulu kitap inceleme komisyonunu dağıttı

Meb Personeli 09.11.2012, 00:17 09.11.2012, 00:17
 Ömer DİNÇER , Talim Terbiye kurulu kitap inceleme komisyonunu dağıttı
Meb  Milli  Eğitim  Bakanlığının kanayan yarası TTK Öğretim Materyalleri ve  Kitap  İnceleme Kurumuna DİNÇER neşteri vurdu.
 
Uzun süredir ismi şaibeyle anılan hatta kurumla ilgili savcılık makamının kurum çalışanlarının bordrosunu istediği  haberleri  daha once basına yansımıştı.
 
Kurum müdürünün Danıştay kararı ile görevden alınmasına ragmen hala görevinin başında olması ise ayrı bir muamma konusuydu.
 
TTK görev yapan 117 öğretmen bu kurumdan alınarak bu kurum kapatıldı. Kurumda görev yapan öğretmenler Eğitimsen öncülüğünde oturma eylemi yaptılar. Eyleme sol haber siteleri ve basın dışında ilgi gösteren olmadı.
 
TTK ve bu komisyonla ilgili daha once defaten haber yapmış ve bu kuruma nester vurulması gerektiğini sebepleri ile yazmıştık.
 
Bu uyarı haberimizin kaldırılması için Eğitimsen sitemize bir tekzip göndermiş ve dava açacağını dile getirmişti.
 
Milli Eğitim Bakanı Sayın DİNÇER, yine dik bir duruş sergileyerek bütün baskılara ragmen bu kurumu kapattı.
 
Sayın DİNÇER’I bu kararlı duruşundan ötürü tebrik ediyoruz.
 
Bu kurulda çalışanlar arasında hükümete karşı olmalarına ragmen kurulun kapatılmaması için Ak Parti milletvekillerinin kapısını aşındıran öğretmenlere ragmen bu kurul kapatıldı.
 
Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER, İsmi hep akçeli işlerle anılan ve savcılık makamına kadar olayları taşınan bu kurulu kapatmakla büyük bir hayır işlemiştir.
 
Sayın DİNÇER’i canı gönülden tebrik ve takdir ediyoruz…
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@