Önümüzdeki yıl destekleme kursları devam edecek mi?

Önümüzdeki yıl destekleme kursları devam edecek mi?

Gelecek yıl MEB'in okullarında destekleme kursları devam edecek mi?

 Milli Eğitim Bakanlığı 2 yıl önce kapatılan dershanelerden sonra dershanelerin yerini doldurma amaçlı hafta sonu ve hafta içi olmak üzere ortaokul ve ortaöğretim(lise) seviyesinde destekleme kursları gerçekleştiriyor. Kurslar, okuldaki öğretmenler tarafından ve öğrencilerin isteği doğrultusunda açılıyor ve 1 yıl boyunca devam ediyor.

Özellikle hafta sonu gerçekleştirilen kursların ders ücreti ek ders ücretinin 2 katı olmasından dolayı oldukça fazla öğretmen kurs açıyor. Kurslar için MEB'in harcadığı maddi kaynak ise milyon TL'ler ile ifade ediliyor. Özellikle Matematik ve İngilizce dersleri için yoğun talep olduğu biliniyor. Diğer branşlardaki öğretmenler de kurs açabiliyor.

Peki 2016-2017 eğitim öğretim yılında hafta sonu destek kursları devam edecek mi? 2017 yılında MEB'in kurslarında yine ek ders ücretinin 2 katı tutarında ödeme yapılacak mı? gibi sorular on binlerce öğretmen tarafından merak ediliyor. Öte yandan öğrenciler ve veliler de kursların olup olmadığını merak ediyor. Kursların kesintiye uğraması durumunda ise merdiven altı, illegal özel derslerin yaygınlaşacağı tahmin ediliyor.

2016-2017 eğitim öğretim yılı için MEB gerekli bütçeyi ayırdı ve destekleme kursları devam edecek. Öğretmenlere ödenecek ücretler hakkında ise şu an için bir açıklama yok fakat yine ek ders ücretlerinin 2 katı tutarında ödeme yapılması bekleniyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılı takvimi resmen yayınlandığı zaman kurslar hakkında da Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyuru yapması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2016-2017 eğitim öğretim yılı destekleme kursları ile ilgili yapacağı duyuru ve resmi açıklama geldiği an siz değerli öğretmen, veli ve öğrencilerimiz ile web sitemiz aracılığı ile paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam ediniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum