"Oxford'dan pahalıyız ve kapımızda kuyruk var"...

"Oxford'dan pahalıyız ve kapımızda kuyruk var"...

TED Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, 42 bin liralık anaokulu ücretine açıklık getirdi

      Özel okullardaki yüksek ücretlerin tartışıldığı Bloomberg HT'de Gülin Yıldırımkaya ile Gündem programında  Türkiye Eğitim Derneği (TED) Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Ankara Koleji'ndeki 42 bin liralık anaokulu ücretine açıklık getirdi. 

 TED BAŞKANI'NIN AÇIKLAMALARI

Söz konusu ücretin TED mezunu olmayan ailelerin çocukları için geçerli olduğunu kaydeden Pehlivanoğlu, şunları söyledi:   "Bizim TED Ankara Koleji'nin anaokulu fiyatı 42 bin lira olarak söyleniyor. TED Ankara Koleji'nin ilköğretim fiyatı 12 bin liradır. Biz bir derneğiz, bizim gibi TED Ankara Koleji'nden mezun oranı yüzde 3'lere düşmüştü. Bunu yükseltmek için mezunlarımıza anaokulları açtık. Mezunlarımıza yarı fiyat verdik. Diğerlerine de veremeyecekleri bir fiyat koymamız lazımdı ki mezun çocukları girebilsin. 

Bu sene Ankara Koleji anaokuluna 200 öğrenci alınacak, 250'nin üzerinde başvuru var, yüzde 89'u mezun... Yani bizim fiyatımız, o 42 bin liranın yarısı olan 21-22 bin liradır mezunlar için. Bizim anaokulu kurma sebebimiz de mezunlarımızın yararlanması içindir. Ayrıca TED Ankara Koleji'nin ilkokul fiyatı da pek çok okuldan uygundur. 

Oxford'dan pahalıyız, kapımızıda kuyruk var. Bundan da çok mutluyuz. Evet ücret çok yüksek ama mezunlarımızın çocukları için bu fiyat geçerli değildir." HABERTÜRK 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.