OY DER Ömer Dinçerden Döner İstiyoruz

OY DER Ömer Dinçerden Döner İstiyoruz

Sayın bakanımız Ömer DİNÇER’den döner istiyoruz. Malum bu gün 1 Mayıs ve tüm kurumlar tatil. Fırsat bu fırsat, tüm kamu sendikaları eylem hazırlığında. Bizde Ankara yolcusuyuz. Sabahın erken saatlerinden akşamın karanlığına sendikalarımızın eylemlerini destekleyecek, söylemlerine alkış tutacağız. Sendikalarımız hükümete, taleplerini yüksek sesle iletecek.

  eeee biz ne yapalım. Okul Yöneticileri Dayanışma Derneği “Oy-Der” olarak bizde talepte bulunmaya karar verdik. Ne istesek ve kimden istesek?

Sağlık Bakanından döner istesek bize derki: ”Değerli müdürlerim, kıymetli hocalarım kurumlarımız farklı, size döner vermemiz mümkün değil.” Ama Ömer DİNÇER bizim bakanımız. Bize bakan, yani öğretmenlere bakıyor. Nasıl bakıyor? Niye böyle bakıyor?  Kimsede niye öyle bakıyorsun diyemiyor. 01 Mayıs’ta Ankara’dayız sayın bakınım.  Kızmazsan biz de “Döner” istiyoruz. 

İster başhekimin aldığı kadar, ister doktorun aldığı kadar, isterse hastane müdürünün aldığı kadar. İllaki döner istiyoruz. Hiç olmazsa her öğle yemeğinde mütevazi bir lokantada tereyağlı soslu, yaprak usulü, yada İskender ve mümkünse duble olsun siparişi siz verin sizden olsun. Yeter ki döner olsun. Bıçağına iyi sahip çıkın o sizde kalsın. Maazallah bir çocuğun eline geçer.

 Ağanın eli tutulmazmış gönlünüzden ekmek arası kopsa da canınız sağ olsun. İlla ki döner olsun demiyoruz. Her şey para demek de değil. Siz bizi itibarsızlaştırıyorsunuz. Bakın görün mevzuatların elimizi ayağımızı nasıl bağladığını. Buna rağmen nasıl çalıştığımızı.  Birazcık bizi tanıyın “değer” olsun.

Okul Yöneticileri Dayanışma Derneği

OY-DER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.