banner476

Özel eğitimle ilgili 4 okul açılacak

Mersin Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, özel eğitimle ilgili 4 okul açılacağını belirtti.

Meb Personeli 15.02.2013, 14:41 15.02.2013, 14:41
Özel eğitimle ilgili 4 okul açılacak
 Özel eğitim değerlendirme toplantısı Milli Eğitim Müdürü Gül’ün başkanlığında yapıldı. Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Eğitim Denetmenleri Başkanı Metin Öztürk ve özel rehabilitasyon merkezlerinin temsilcileri katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Gül, özel eğitimde yaşanan sorunların ve çözümlerinin belirlenmesi amacıyla toplantıyı yaptıklarını söyledi. Mersin'de özel eğitimle ilgili 4 okul açılacağını anlatan Gül, "Bunlar okul öncesi, işitme engelliler ilkokulu, eğitilebilir ve otistik çocukların eğitimlerine yönelik olacak." dedi. Gül, zihinsel engelli öğrencilerin eğitimleri ile ilgili görev alacak öğretmenlerin yetiştirilmesine yönelik kurslarla ilgili yapılan çalışmaları anlattı.

Eğitim Denetmenleri Başkanı Metin Öztürk ise denetimlerde görülen en önemli sorunun öğrenci devam sorunu olduğunu belirtti. Öztürk, özel eğitim kurumlarında çalışan personelin kullanılacak modüllere göre belirlenmesi ve görevlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Akdeniz Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Nermin Tutucu da il genelinde özel eğitim okulları ve rehabilitasyon merkezlerindeki öğrenci sayıları, tanılama ve incelemenin nasıl yapılacağı, özel eğitim değerlendirme kurulunun görevleri ve işleyişi ile uygulamada yaşanan sorunlar hakkında bilgi verdi.

CİHAN
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@