Özür Grubu Atamalarında İl - İlçe Emri İsteniyor

Özür Grubu atamalarında öğretmenler il veya ilçe emri istiyor.

Meb Personeli 06.01.2016, 11:07 06.01.2016, 11:09
Özür Grubu Atamalarında İl - İlçe Emri İsteniyor
 Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu ay içerisinde gerçekleştireceği özür grubu atamaları yarın başlıyor. 1. aşama başvuruları ve sonrasında yapılacak eş durumu, sağlık özrü gibi atamalar için düğmeye basıldı. Bilindiği gibi özür grubu atamalarında her yıl hizmet puanı üstünlüğü esasına göre atama yapılıyor. Bazı branşlardaki kadro doluluğu ve sıkışıklık atamalarda bazen sıkıntı yaratabiliyor. Özür Grubu atamaları sonrasında yerleşemeyen, ataması yapılmayan öğretmenler için il veya ilçe emri isteniyor. Atamalar sonrasında yer değişikliği işlemleri tamamlanamayan öğretmenler il ve ilçe emri ile eşlerine, çocuklarına ve sevdiklerine kavuşmak istiyor. Bakanlıktan bu yıl özellikle hizmet puanı düşük ve branşında doluluk oranı batı illerinde çok fazla olan öğretmenler il / ilçe emri istiyor.

 Bilindiği gibi her yıl az sayıda da olsa özür grubu atamalarında öğretmenlerin bir kısmının yerleri değiştirilemiyor. Milli Eğitim Bakanlığı gerekli önlemleri alır ve İl/İlçe emrini verirse bu düzenlemeler sonrasında özür grubuna bağlı olarak yer değiştirme işlemleri ve özellikle eş tayinleri %100 seviyeye çıkmış olacak.

 Bakanlık, bu konuda nasıl bir adım atacak bilinmiyor. Süreci takip edip siz değerli okuyucularımıza bilgi aktarmaya devam edeceğiz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Not: Facebook hesabınızın açık olması gerekmektedir. Facebook hesabı açık olmayanlar grubun içerigini görüp katılamazlar


Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (14)
ibo 5 yıl önce
Aynı ilde çalışıp eşler arasında 170 km mesafe olan ve aynı ilde olduğumuz için birleşmeyen...İl ici mağdurlarınin sayısı çok fazla...yazık günah çocuklarımıza. .
DEDE 5 yıl önce
il i̇çi̇nede ai̇lesi̇nden çok uzakta görev yapip her gün 100-150 km lerce yol kateden ve sikintilar yaşayan öğretmenlere de i̇lçe emri̇ veri̇lmeli̇ haksizlik gi̇deri̇lmeli̇..
Ömer 5 yıl önce
Ancak bizi o kurtarir
bolunmus aile 5 yıl önce
ayni ilde esim farkli ben farkli ilcede 3 yildir yasiyoruz. lanet olsun bakanliginiza da insanliginiza da...yaratiginiz yeni nesil tipi
zorunlu hizmetten muaflar 5 yıl önce
Her yıl gelen afla zorunlu hizmetten muaf tutulanlar hep batinin en güzel yerinde görev yapanlar hic doğuya gelmemiş çakıl i batida yaşayanlar niye görülmüyor artık yeter ogretmenlerde bir yerde en çok 10 yil kalsin zorunlu hizmetlerini doguda mutlaka yapsinlar af olmasın
Mat 5 yıl önce
2000 km uzaktayiz eyy hocalarim biz olelim o zaman
fen 5 yıl önce
il ve ilçe emri gelmeli insanların umutları suya düşürülmemeli
mehmet 5 yıl önce
engelilik durumu ataması açtılar.basvuru yapıyorsun buraya kadar güzel.yalnız atama olacağı zaman bütün öğretmenlerle puan üstünlüğüne tutuluyorsun.atama olmayacak neden açarsın o zaman engellilik durumu butonunu.hayret doğrusu.bu durum düzeltılmeli.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@