banner476

Özür Grubu Mağdur Öğretmenler Eylem Yapacak!

4+4+4 ile Öğretmenlerin Mağdur Edilmesine Karşı Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Olacağız!

Meb Personeli 23.08.2012, 03:16 23.08.2012, 03:16
Özür Grubu Mağdur Öğretmenler Eylem Yapacak!
 
Sağlık, öğrenim ve eş durumu özür grubu atamaları ile binlerce öğretmenin yer değişikliğinin yapılmamasına ilişkin eylem kararıdır.

 

 

4+4+4 eğitim sistemi ile öğretmenler mağdur edilmeye devam ediyor. 

 

Bugün başlayan özür grubu yer değiştirme başvurularında, binlerce öğretmen, başvuru modülünde "Branşınıza ait boş kontenjan bulunmamaktadır" ifadesi ile karşılaştı.

 

Daha önce Atama ve Yer Değiştirme Kılavuzu'nda norm fazlalığı olan branşlarda atamanın yapılmayacağı dile getirilmişti. Bu haliyle birçok sorunu içerisinde barındıran düzenlemeye, bugün öğretmenlerin karşılaştığı  "Branşınıza ait boş kontenjan bulunmamaktadır" ifadesi ile bir yenisi daha eklenmiş; norm açığı olan branşlarda da kontenjan açılmamıştır.

 

Sendikamız Eğitim Sen, sağlık, öğrenim ve eş durumu özür grubu atamaları ile binlerce öğretmenin yer değişikliğinin yapılmamasına ve bu haklarının yok sayılmasına karşı 23 Ağustos Perşembe günü (yarın) saat 13.30'da Milli Eğitim Bakanlığı önünde olacaktır.
Yorumlar (1)
Tarık 8 yıl önce
özür gurubu magduru yok, sadece eş durumu fırsatcıları var bence. daha 2 yıllık ögrt şırnak tan izmir e hooop gidiyor, biz burda 9 yıldır çürüdük

Gelişmelerden Haberdar Olun

@