banner476

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ Mİ? YENİ KAOS MU?

Türk Eğitim-Sen'den öğretmen performans değerlendirmesine eleştiri geldi.

Meb Personeli 24.10.2017, 20:52
PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ Mİ? YENİ KAOS MU?

Öğretmeni okul müdürünün,meslektaşının,velinin ve öğrencinin değerlendirmesi şeklinde yapılacak olan ve Öğretmen Strateji Belgesine dayandırılan öğretmen performans değerlendirme uygulamasında 12 ilde pilot uygulama için MEB start verdi.

Öğrermen Strateji Belgesine göre kariyer basamakları,görevde yükselme,yurtdışı görevlendirme ve ödüllendirmelerde periyodik ölçülen bu performans esas alınacak.Öğretmenin itibarını yükseltme ihtiyacı ortada iken,öğretmeni daha da itibarsız hale getirecek ve işyeri huzuru ve iş barışını tehlikeye atacak bu uygulamanın pilot olarak başlatılması ile yaşanacak kaosun fitili ateşlenmektedir.MEB,yeni bir yanlış yola daha girmektedir.Yol yakınken.yanlış olan bu yoldan dönülmelidir.

Mehmet Yaşar Şahindoğan

Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri

Yorumlar (6)
ÖĞRETMEN 3 yıl önce
ya bu akli ki̇m veri̇yor. ak parti̇ kendi̇ bi̇ndi̇ği̇ dali kesi̇yor. sui̇sti̇mallere açik.
ÖĞRETMEN GÖKDEM 3 yıl önce
bir de düzgün anlatılsa olanlar.ne dediğiniz belli değil.biz ne yapacağız o belli değil.samimi söylüyorum edebiyat zümresi olarak bize konferans bile yapılmadı.bir an önce açıklığa kavuşturlması dileğimle
gazi 3 yıl önce
anlaşilan öğrenci̇ye bu saaten sonra yalakalik yapacağiz, performans puanimiz yüksek gözüksün(!
Eğitimci 3 yıl önce
Allah aşkına şu öğretmenlerle uğraşmayı bi bırakın , mesleğimizin önünü açacağınıza dahada dibe sürüklüyorsunuz , başka devletlerde en kutsal meslek diye saygı duyulan bir mesleği ayaklar altına almaktan vazgeçin artık. Meb kendi ne kadar iyi de öğretmenleri sınıyor bi kendi sisteminin kaç puan alabileceğine baksın kendi yeterliliğine baksın.
Boş işler 3 yıl önce
Kafayı takacak başka şey bulun....Öğretmen kendini daha nasıl kanıtlasin.. Mesleğe geçmiş birini hala sınava şok bilmem ne. O zaman verilen diplomanın ne anlamı kalıyor? Bu ne saçmalık ya
öğretmenler 3 yıl önce
bukadar zulme rağmen 1 milyonın üzerinde eğitim birsen üyesi varsa kusurabakmayın herşey hak bize

Gelişmelerden Haberdar Olun

@