banner476

Performans notu, öğretmene 'tehdit ve küfüre' dönüştü

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 12 pilot ilde başlattığı, "öğretmene zorunlu performans karnesi" uygulaması, bazı öğrencilerin öğretmenlerine tehdidine dönüştü. Öğrenciler, sosyal medya ve mesajlaşma grupları üzerinden, "performans notu" üzerinden öğretmenlerine küfüre varan yorumlar yapmaya başladı

Meb Personeli 02.11.2017, 09:17 03.11.2017, 08:37
Performans notu, öğretmene 'tehdit ve küfüre' dönüştü

Resmi gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Öğretmen Strateji Belgesi'nde yer alan ve kamuoyunda tartışma yaratan, "Öğretmene zorunlu performans değerlendirmesi" uygulaması, geçtiğimiz günlerde 12 pilot ilde 413 bin 500 öğretmen için başlatıldı.

'Sıra bizde'

Dört büyük eğitim sendikasının tepki gösterdiği sistem, öğretmenine not verme hakkı getirilen öğrenciler tarafından, "uygunsuz" söylemlere dönüştürüldü. Uygulamanın başlamasının ardından bazı öğrenciler, sınavlarda aldıkları notlar ile öğretmenlere yüklendi. Sosyal medyada, "not verme sırasının kendilerine geçtiğini" savunan öğrenciler, onlarca küfürün yanı sıra öğretmenlerini tehdit de etmeye başladı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yaşananlara tepki göstererek Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a öğrenci yorumlarını tek tek iletti.

Öğrencilerden, öğretmenlere yönelik yorumlar arasında, "Şimdi yandın hocam", "Türkiye'deki bazı öğretmenler sıfır alır", "Hocam 100 ver, ben de 100 vereyim", "Hocam sözlüleri daha girmedim haberiniz olsun", "Bir düşük ver de göreyim", "Hocam sözlüm en son kaça olur?", "Yıl intikam yılıdır. Kimse not için yanıma gelmesin" ifadeleri dikkati çekti.

Yorumlar (14)
orhan 3 yıl önce
milli eğitim erkenden amacına ulaşmış oldu
Atif hazan 3 yıl önce
Bu hale getiren siyasetcilerin topunun ALLAH belasini versin...
Bitirin.... 3 yıl önce
Şu rezillik başlamadan bitsin.... Böyle saçmalık görülmedi... Daha neler çıkaracaksınız bu öğretmenlerin başına
. Ne alıp veremediğiniz var


Günah keçisi mi öğretmen???
.. 3 yıl önce
Soyleyecek soz bulamiyorum.Bu yazilanlari meb okumuyor mu?
reis 3 yıl önce
akp herşeyi düzeltigini sanıyor oysa daha vahim hale getiriyor
Essss 3 yıl önce
Trajikomik
yazık 3 yıl önce
Eğitim bitti. 2019 da oy yok
orhan 3 yıl önce
milli eğitim erkenden amacına ulaşmış oldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@