Posta Gazetesi Yazarı: Öğretmenlere de sınıfta kalma getirilecek mi?

Candaş Tolga Işık, “Öğretmenlere de sınıfta kalma getirilecek m

Meb Personeli 24.02.2020, 12:02 24.02.2020, 21:39
Posta Gazetesi Yazarı: Öğretmenlere de sınıfta kalma getirilecek mi?

MEBPERSONEL.COM /ÖZEL HABER Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un  geçtiğimiz  günlerde  yeninden sınıftan kalmanın geri getireleceğini  açıklaması eğitim camiasında büyük  memnuniyetle karşılanmıştı. Bu konuda  şu an daha deyatlar tam olarak belli olmasa da Milli Eğitim Bakanlığı önümüzde ki süreçte ayrıntıları  açıklayacaktır.

Posta Gazetesi Yazarı  Candaş Tolga IŞIK bu konuyu köşesinde farklı bir şekilde dile getirerek Öğretmenlere de sınıfta kalma getilecek mi ? diye sordu. Yazar Işık Sınıfta kalma uygulamasını desteklerken bu uygulama ile öğrenci ayağı  sorunun çözüleceği  fakat  hiçbir öğretmenini kalbini kırmak istemediğini dile getirirken , Matematik ve İngilizce bilmeyen öğretmenlerin olduğunu bundan ötürü  öğretmen ayağında ne yapacağız ? diye sordu.

Yazarın bu konuyu bu şekilde öğretmnenleri  küçültücü bir şekilde köeşeye taşımasını Mebpersonel.com olarak zamansız ve   talihsiz bir durum olarak görüyoruz  öğretmenlerin ve MEB yetkililerin bu konuda nasıl bir tepki vereceği şimdiden merak konusu.

İşte CANDAŞ Tolga Işık'ın POSTA gazetesinde köşesine taşıdığı  o yazı

Öğretmenlere de sınıfta kalma getirilecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Okuma yazma öğrenmeyen, dört işlem bilmeyen çocuklar mezun oluyor. Sınıfta kalmayı geri getireceğiz” demiş. Bakan sonuna kadar haklı. Lakin Sayın Bakan’a bir sorum var: Öğrenci ayağını sınıfta kalmayı getirerek çözdük, öğretmen ayağında ne yapacağız?

Mesela İngilizce bilmeyen İngilizce öğretmenlerini, matematik bilmeyen matematik öğretmenlerimizi ne yapacağız?! Ben bir öğretmen çocuğuyum, hiçbir öğretmenimizin kalbini kırmak istemem. Ancak ortada bir gerçek var: İngilizce öğretmenlerinin 4’te 3’ü KPDS İngilizce sınavından “C” alıyor. Matematik öğretmenleri KPSS matematik sınavında 25 soruda 10’da kalıyor!

www.mebpersonel.com/Özel 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (36)
Derya 1 ay önce
Ogretmenler degil ama gazetecilere gelecek sinifta kalma. Senin gibi saygi yoksununa ozellike.
Turan 1 ay önce
Çok haklısınız iki kelime İngilizce biliyor gsliba
M.Kamil 1 ay önce
Sayın Posta Gazetesi Yazarı Candaş Tolga IŞIK, eğitim alanında hangi yetkinliğin var ki kalkmış öğretmenleri eleştiriyorsun. Eğitim sorunları üzerine kaç tane kitap yazdın, kaç konferans verdin, kaç seminer verdin? Eğitimle zerre kadar alakası olmayanlara susmak düşer.
KAPI GİBİ 1 ay önce
Bi bitmediniz be öğretmen düşmanları
Öğretmen 1 ay önce
Öğretmeni düşürdükleri hale bakın. Ağzı olan konuşuyor. Her kurumda çürük elma vardır. Ama böyle bir yazı talihsizliktir.
Acaba ameliyat esnasında hastanın karnında makas unutan bir doktor içinde aynı yazılar yazılır mıydı?
öğretmen 1 ay önce
ver 10 bin tl ingilizce bilen seçsin
öğretmen aç aç
Yıldırım 1 ay önce
Ona bakarsan; sen de gazetecilik yapıyorsun....
Ylmz 1 ay önce
Kolaysa okuyup sen öğretmenlik yapsaydın
kayt 1 ay önce
iyi güzelde kendi yeterli bir gazeteci mi ...doktorlar avukatlar hakimler diğer meslek sahipleri yeterli mi hele siyasetçiler ülkenin içine edenler... ondan sonra öğretmene gel....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@