banner476

Sayın Ömer Dinçer'in Kanal 24 Televizyonunda Katıldığı Programın Deşifresi

08.09.2012 Tarihinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer'in Kanal 24 Televizyonunda Katıldığı Programın Deşifresi

Meb Personeli 09.09.2012, 13:02 09.09.2012, 13:02
 Sayın Ömer Dinçer'in Kanal 24 Televizyonunda Katıldığı Programın Deşifresi

 SUNUCU- Gerçekten çok etkileyici görüntüler.İnsanlığın akıl ve bilimle, araştırmayla, çalışmayla nerelere gelebildiğini gösteren önemli bir gösterge. Bu haber aslında çok anlamlı oldu. Sayın Bakanla da eğitimi, bilimi konuşacağımız için Türkiye'nin de belli bir yere gelmesi için bütün emekler, bütün gayretler, bütün çabalar bunun için. Milli Eğitim politikalarımız bu yüzden çok önemli. Fakat ben Milli Eğitim Bakanımızla, özellikle Sayın Dinçer'le ne zaman program yapacak olsam gelen maillerden ve sorulardan şunu anlıyorum: Gerçekten Milli Eğitim çok önemli bir konu ve Milli Eğitim Bakanı olmak da çok zor.

Sayın Bakan, hoş geldiniz programımıza.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖMER DİNÇER- Çok teşekkür ediyorum, sağ olun.

SUNUCU- Ben sizin değerli izleyicilerimize programa katılacağınızı duyurduğum andan itibaren şöyle gelen sorulara baktım ve dün gece çok uzun uzun çalıştım soruların üzerinde. Hakikaten zor bir iş Milli Eğitim Bakanlığı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖMER DİNÇER- Evet.

SUNUCU- Çünkü Türkiye genç bir ülke, Türkiye'de herkesin iyi bir eğitim alma hayali var, öğretmenlerin beklentileri var, öğrencilerin beklentileri var ve çıtamızı yükseltmeye çalışıyoruz ekonomide, sanayide. Bunu yapabilmek için iyi eğitilmiş insanlara, kalifiye insan gücüne ihtiyacımız var. O bakımdan hem çok önemli, hem çok zor. Çok zorlanıyor musunuz Bakanlıkta, siz de aynı fikirde misiniz?

Deşifrenin Tamamı İçin Tıklayınız...

Yorumlar (1)
FATİH CUMA 8 yıl önce
eğitimde maliyet hesabi yapanlarin bilime insanliğa eğitime verecekleri ortada.sunucuyu ve bakani tebrik ediyorum:)))))))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@